Latvijas kultūras un vēstures izzināšana projekta ietvaros “Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”.

Projekta ERASMUS+ “Eiropas kultūrmozaīkas mantojums” viens no galvenajiem mērķiem ir veicināt jauniešu zināšanas vēsturē un kultūrā. Lai vairākus skolēnus iesaistītu projektā un ieinteresētu savas valsts kultūras un vēstures izzināšanā, tika organizēta 6. b klasei mācību ekskursija uz Latvijas galvaspilsētu – Rīgu. Nonākot galamērķī, izglītojamajiem bija iespēja apskatīt Vecrīgu. Vecrīga ir Rīgas vissenākā daļa. Pastaigājoties izglītojamie ieraudzīja Vecrīgu no cita skatupunkta, kā arī uzzināja daudz leģendu, kas mīt Vecrīgas mājās un ielās.

Lielākais ieguvums bija Melngalvju nama apmeklējums. Šī ir viena no krāšņākajām ēkām Rīgā, kas glabā gan unikālu vēsturisko mantojumu par leģendāro Melngalvju brālību, gan arī Rīgas vēsturi. Tika stāstīts, ka arī šodien nams piedāvā greznākās un prestižākās telpas nozīmīgu pasākumu, koncertu, svinīgu vakariņu, viesību, konferenču un citu kultūras notikumu rīkošanai. 

Mācību ekskursijas noslēgumā skolēniem tika piedāvāts „Laimas” muzeja apmeklējums. Šī izvēle nav nejauša, jo “Laima” ir atpazīstamākais saldumu zīmols Baltijā, kas apvieno visas Latvijas saldumu rūpniecības vēsturi vairāk nekā gadsimta garumā. Muzejā skolēni uzzināja ne tikai par rūpniecības vēsturi, bet arī ielūkojās brīnumainās šokolādes tapšanas aizkulisēs, uztaisot savas konfektes.

Pateicoties projektam, skolēniem bija lieliska iespēja izzināt savas valsts kultūru un vēsturi, kas palīdzēs ne tikai mācību procesā, bet arī ikdienas dzīvē.

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ “The cultural mosaic of Europe-Influences and cross-influences in European civilization” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

FOTO

Informāciju sagatavoja:

6. klašu skolēni.

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola