ERASMUS+ projekta ietvaros Daugavpils 3.vidusskolas skolēni viesojas Spānijā: lieliska pieredze un vienreizējas atmiņas!

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo Logo_Mozaic_small

Aprīļa pirmā nedēļa Daugavpils 3.vidusskolas 11 skolēniem un 2 skolotājiem izvērtās savādāka nekā parasti.

Erasmus+ projekta „Scan your City and Culture with Apps” ietvaros bija iespēja doties uz Salamankas pilsētu Spānijā, lai kopā ar vienaudžiem no Itālijas un Spānijas ar jaunāko tehnoloģiju palīdzību iepazītos ar šīs valsts un pilsētas skolas dzīvi, kultūru un tradīcijām. Skolēni viesojās Colegio Salesianos San Josē skolā Salamankā, kurā ir apvienots gan bērnudārzs, gan sākumskola, gan vidusskola un arodskola. Šīs skolas administrācija un skolēni mūs sagaidīja ar jauku koncertu, kurā mēs varējām vērot jaunāko klašu skolēnu sniegumu blokflautas spēlē un vietējo deju kolektīvu krāšņos spāņu tradicionālos tērpos. Paši šīs skolas skolēni arī iejutās gida lomā un izrādīja savu skolu stāstot, ka skolēniem nav mācību grāmatu, to vietā viņiem katram ir planšetdators, kurš tiek izmantots arī dažādās radošās aktivitātēs, ka starp stundām nav starpbrīžu, bet ir viens 40 min starpbrīdis, kura laikā skolēni aktīvi spēlē sporta spēles ārā. Stundas beidzas ap 14.00.

Mūsu skolēni iepazinās un sadraudzējās ar vienaudžiem no Itālijas un šīs skolas, kopīgi veicot dažādas aktivitātes brīvā dabā, stāstot par sevi, savu skolu un pilsētu, kā arī uzklausot citus, darbojoties grupās un arī izbaudot spāņu ēdienus, kā arī darbojoties darbnīcās, izmantojot viedtālruņus un citas mūsdienu tehnoloģijas.

Skolēni mācījās veidot savos telefonos aplikācijas, kā arī piedalījās 3D briļļu izgatavošanas meistarklasē.

Projekta dalībniekiem bija iespēja gūt spāņu ģimenes pieredzi, izbaudot tradicionālās spāņu vakariņas ģimenes lokā. Vakara gaitā skolēni stāstīja par sevi, savu ģimeni, pilsētu, valsti, iesaistījās ģimenes piedāvātajās aktivitātēs, spēlēs uzzināja par spāņu sadzīvi un tradīcijām.

Projekta vizītē bija iekļautas vairākas sporta aktivitātes, kurās skolēni piedalījās starptautiskajā sastāvā, tostarp arī Erasmus olimpiskās spēles, kas bija jautras, saliedējošas un interesantas.

Projekta ietvaros bērni darbojās smilšakmens apstrādes darbnīcā, kur katram pieredzējušu speciālistu pavadībā bija iespēja iegravēt sava vārda pirmo burtu akmenī. Kā viena no ieplānotajām aktivitātēm projektā tika piedāvāta Salamankas vēsturiskā centra iepazīšanas ekskursija, kuras laikā skolēni savās mobilajās viedierīcēs varēja klausīties informāciju par ievērojamākajiem vēsturiskajiem objektiem.

Iespaidīga izvērtās ekskursija uz katedrāli, kur vajadzēja uzkāpt katedrāles skatu tornī, un bija iespēja paskatīties uz skaisto pilsētu no augšas.Iegūtā informācija un zināšanas  noderēja skolēniem projekta uzdevumu veikšanai.

Vēl vienu dienu skolēni pavadīja ārpus pilsētas, dodoties uz nelielo ciematu Bejāru. Tur bija iespēja aplūkot tekstilmuzeju un iepazīties ar senākajām vilnas pārstrādes metodēm un audumu ražošanu, kā arī doties piknikā ar jauniegūtajiem draugiem.

 

Projekta nedēļas noslēgums paliks atmiņā ar gandarījumu par paveikto darbu. Vakarā laikā skolēni veidoja savus video par šīs nedēļas laikā redzēto un piedzīvoto, saņēma sertifikātus un izbaudīja jauko atvadu vakara atmosfēru spāņu mūzikas un deju ritmos.

Savos iespaidos un emocijās dalījās arī skolēni:

Darja: “Spānija ir brīnišķīga valsts! Man patika sazināties ar itāļu un spāņu skolēniem angļu valodā.”

Iļja: “Tā bija laba iespēja iepazīties ar jauniem cilvēkiem no citām valstīm.”

Ariana: “Man patika strādāt darbnīcās kopā ar jauniem draugiem un ekskursija pa pilsētu.”

Vladislavs: “Man patika vecā katedrāle ar skaisto skatu uz pilsētu un uzzināju, kā skolēni mācās Spānijā”

Sabīna: “Visskaistākais bija Plaza Major centrālais laukums Salamankā un Erasmus olimpiskās spēles. Tas bija jautri!”

Marija: “Man ļoti patika viesošanās spāņu ģimenēs un akmens apstrādes darbnīca!”

Vizītes laikā mūsu skolēni apguva iespējas darboties un pielietot mūsdienu tehnoloģijas, mācījās sadarboties starptautiskajās komandās, praktiski pielietoja un uzlaboja savas angļu valodas zināšanas, ieguva jaunus draugus un iespaidus.

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

angļu valodas skolotāja Helēna Skripničenko,

latviešu valodas skolotāja Nora Kokiņa

 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola