Daugavpils 3. vidusskola skolēni apgūst jaunākās tehnoloģijas ERASMUS+ projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros
Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo_1CCA_logo
ERASMUS+ skolu partnerības projektu neatņemamā daļa ir skolēnu mobiltātes. No 25.novembra līdz 1.decembrim Daugavpils 3.vidusskolas 12 skolēni devās vizītē uz projekta partnerskolu  OPERE SOCIALI DON BOSCO, Sesto San Džovanis, Milāna, Itālija projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros.

Visas nedēļas laikā skolēni mācījās izmantot mūsdienu jaunākās tehnoloģijas un mobīlās aplikācijas un veidoja video prezentācijas ar vairāku efektu izmantošanu: video, skaņu, balss efekti, kā arī multimediju istabas iespējas. Skolēni bija pārsteigti par mūsdienu tehnoloģiju , un tieši viedierīču un ekrānierīču lietošanas iespējām mācību procesā. Piemēram, planšeti aizvieto Itāļu skolēniem mācību grāmatas un pat burtnīcas. Skolēni apmeklēja un piedalījās angļu valodas stundās, gan ar Itāļu skolotājiem, gan ar skolotājiem, kuriem angļu valoda ir dzimta.

Draudzīgās sarunās skolēni iepazinās ar Itāļu skolas dzīvi, uzzināja, ka stunda ilgst 50 minūtes, starp stundām nav starpbrīžu, bet ir viens 20 min starpbrīdis, kura laikā skolēni aktīvi spēlē sporta spēles ārā, izskraidās un atpūtušies dodas uz stundām. Stundas beidas 13.00-vai 14.00, pēc kurām ir pusdienas. Labi paēduši skolēni pulcējas skolas foajē uz dienas noslēguma līniju un tad tie laisti mājās.

Skolēniem bija iespēja gūt Itāļu ģimenes pieredzi, izbadot tradicinālas Itāļu vakariņas ģimenes lokā. Vakara gaitā skolēni stāstīja par sevi, savu ģimeni, pilsētu, valsti, iesaistījās ģimenes piedāvātajās aktivitātēs, uzzināja par Itāļu sadzīvi un tradīcijām.

Projekta vizītē bija iekļautas vairāka sporta aktivitātes, kurās skolēni piedalījās starptautiskajā sastāvā: slidošana, Erasmus Olimpiskās spēles, orientēšanās.

Projekta ietvaros bērni mācījās gatavot īsto Itāļu pastu no dabiskām izejvielām. Pastas gatavošanas meistarklasi vadīja viens no populārākajiem Milānas restorānu šefpavārs. Kā viena no ieplānotajām akstivitātēm projektā tika piedāvātas Milānas vēsturiskā centra divas temātiskas ekskursijas: Milānas leģendas un mīti un Leonardo da Vinči – pilsētas attīstības virzītājs. Iegūtā informācija un zināšanas  noderēja skolēniem projekta uzdevumu veikšanai.

Projekta nedēļas noslēgums paliks atmiņā ar gandarījumu par paveikto darbu. Vakarā laikā skolēni prezentēja savus izveidotos video un saņēma sertifikatus.

Aleksejs stāsta: „Brauciens bija aizraujošs. Man ļoti patika aktivitātes, ēdieni un ekskursijas.”

Džesika: „Skola ļoti atšķiras no mūsu skolām ar visu. Tā arī varu atzīmēt itāļu un spāņu temperamentu. Ekskursijas bija ļoti informatīvas un interesantas.”

Eduards: „Man patika izglītības sistēma un neparastas stundas”

Sabīna: „Liels iespads no sazināšanās ar itāļiem, vini ir ļoti viesmīlīgi. Kā arī skolotāji ir ļoti labsirdīgi, smaidīgi un optimiski”.

Loreta: „Tas bija vienreizējs piedzīvojums! Es pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu. Milāna ir ļoti skaista pilsēta. Kā arī ģīmenes attiecības ir ļoti siltas un gādīgas.”

 

Vizītes laikā mūsu skolēni apguva iespējas darboties un pielietot mūsdienu tehnoloģijas, mācījās sadarboties starptautiskajās komandās, trenēja un uzlaboja angļu valodas zināšana, ieguva jaunus draugus un iespaidus. Nākamā skolēnu mobilitāte ir plānot 2019.gada aprīlī uz Spānijas partnerskolu Colegio Salesiano San José,  Salamanka, Spānija.

 

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ Scan your city and culture with Apps” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

 FOTO

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

angļu valodas skolotāja Helēna Skripničenko

sociālais pedagogs Solvita Lazdāne

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola