ERASMUS+ projekta ietvaros pētam Eiropas muzikālo mantojumu.

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo_1


Mūsu rudens brīvdienas pagāja ka aizraujošs piedzīvojums. No 21. līdz 27. oktobrim ERASMUS+projekta“The cultural mosaic of Europe - Influences and cross-influences in European civilization” ietvaros mums, Daugavpils 3.vidusskolas 10.klases skolēniem, bija iespēja sadarboties ar jauniešiem no Spānijas, Itālijas, Polijas un Grieķijas. Mēs apmeklējām vidusskolu Spānijas pilsētā Velez-Malaga un dzīvojām viesģimenēs. Spāņu darba grupa bija sagatavojusi ļoti daudz aktivitāšu saistītu ar kultūras mantojuma bagātību, folkloru un mūsdienīgās mūzikas daudzveidību katrā valstī. Nodarbības notika gan skolā, gan arī Spānijas skaistākajās vietās. Piedaloties skolēnu sagatavotajās atraktīvajās spēlēs, mēs iepazinām Malagu un tās iedzīvotājus.

Pirms ceļojuma mēs centīgi gatavojāmies, lai iepazīstinātu citu valstu dalībniekus ar Latvijas kultūru un folkloru. Mēs stāstījām gan par vēsturiskiem notikumiem, gan par mūsdienīgiem sasniegumiem Latvijas mūzikā. Uzstājoties uz skatuves, dziedot dziesmu ‘’Kalniem pāri”’, mēs izjutām saviļņojumu. Bet mūsu uzslava bija ļoti skaļi aplausi. Protams, bija ļoti uzzinoši un noderīgi klausīties citu valstu skolēnu prezentācijas. Neskatoties uz to, ka visu valstu kultūras ir ļoti dažādas, mēs sapratām, ka mūs apvieno mūzika.

Tā kā visi skolēni dzīvoja Spānijas viesģimenēs, katram bija iespēja iepazīt ikdienas dzīves ritmu, kultūru un tradīcijas. Mūs ļoti pārsteidza spāņu viesmīlīgums, un, pateicoties tam, mēs jūtamies kā mājās. Milzīga loma bija vecākiem, kuri rūpējās par mums kā par saviem bērniem. Viens no vislabākajiem pasākumiem bija Andalūzijas pusdienas, kuru organizēja vecāki visiem projekta dalībniekiem. Mēs kopā - skolēni, skolotāji un vecāki- pavadījām laiku spēlējot spēles, ēdot nacionālos Spānijas ēdienus, dziedot tautasdziesmas, dejojot tradicionālās dejas.

Programmas ietvaros mēs apmeklējām dažādas pilsētas, lai iepazītos ar vēsturiskiem arhitektūras pieminekļiem. Pirmā pilsēta, kuru mēs izpētījām bija Granada, tur redzējām Alhambru. Spānijā to uzskata par 8 pasaules brīnumu. Īpaši interesanti bija Malagas vecpilsētā, jo paši skolēni sagatavoja un vadīja ekskursijas. Pikaso muzejs, kurš arī atradās Malagā, uz ilgu laiku paliks mūsu atmiņā. Nedēļas beigās mēs bijām Arenas. Šī pilsēta ir slavena ar viskvalitatīvākās eļļas ražošanu.

Nedēļa beidzās ātri. Atvadu vakars pagāja sirsnīga gaisotnē. Protams, negribējās šķirties no jaunajiem draugiem, taču laiks bija atgriezties mājas. Projekta gaitā mēs būtiski uzlabojām angļu valodas zināšanas, iemācījāmies dažus vārdus spāņu valodā un atradām daudz jaunu draugu. Mēs ļoti ceram, ka mūsu draudzība turpināsies ilgāku laiku, kļūs stiprāka, kā arī sarunājāmies satikties vairākas reizes arī pēc projekta beigām. Ar nepacietību gaidīsim visus jaunos draugus Latvijā!

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu TheculturalmosaicofEurope-Influences andcross-influences inEuropeancivilization (“Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 

 FOTO

Informāciju sagatavoja

Daugavpils 3.vidusskolas 10.a klases skolēni:

Samira Garajeva

Evita Franckeviča

Dace Mileviča

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola