Daugavpils 3. vidusskolas skolēni popularizē savu pilsētu ERASMUS+ projekta ietvaros

CCA_logoLidzfinanse_Erasmus_progr_logo_1

 

Pēdējā aprīļa nedēļa Daugavpils 3.vidusskolas 8. klašu skolēniem bija īpaši nozīmīga, jo skolā viesojās skolēni no Itālijas un Spānijas Erasmus+ programmas projekta „Scan your city and culture with Apps” ietvaros. Tikšanās galvenie mērķi bija, izmantojot mobilās aplikācijas, pētīt savas pilsētas un novada raksturīgākās vietas un objektus, kā arī rast kopīgu valodu un sadarboties starptautiskā komandā.

Mūsu skolēnu un skolotāju komanda sagatavoja radošu programmu. Izdomājām viesmīlīgu atklāšanu  ar latviešu dziesmām un dejām, organizējām saliedēšanas spēles, lai visi justos ērti un brīvi, rādījām skolas interesantākās vietas, pat mācījām viesiem latviešu valodas frāzes. Visas nedēļas garumā skolēnu uzdevums bija iepazīties ar QR kodiem un prast izmantot tos, veidojot tūrisma materiālus par Daugavpili un Latgali. Piemēram, izmantojot QR kodus, tika izveidota Daugavpils cietokšņa apmeklēšanas karte, kuru itāļu un spāņu skolēni ar interesi izmantoja.

Programa bija pilna ar aizraujošiem kultūras pasākumiem un braucieniem. Skrīveros paši veidojām konfektes “Gotiņa”, Koknesē iepazinām vietējo rokdarbu meistarību, veidojām ādas piekariņus, Daugavpils keramikas centrā strādājām ar mālu, mēģinājām kreatīvi domāt un savas idejas realizēt izstrādājumos. Pēc tam paši brīnījāmies, cik radoši mēs esam! Katrs izveidoja kaut ko interesantu, oriģinālu un neatkārtojamu.  Viena no veiksmīgākajām arī bija meistarklase ar mandalu izveidošanu, mēs atradām mandalas ar nacionālajiem elementiem no katras valsts (Latvija, Spānija, Itālija), tās vajadzēja izkrāsot, un katrai krāsai bija sava nozīme, saistībā ar mūsu valstu tradīcijām, notikumiem, tendencēm, karogiem utt.  Marka Rotko centrā iepazināmies ar slavenā mākslinieka darbiem, kā arī mums bija iespēja pašiem veidot grafiskos darbus. 

Ceturtdien mēs devāmies ekskursijā uz Preiļiem. Tur mēs apmeklējām Leļļu muzeju. Mūsu ciemiņi bija pārsteigti par meistaru prasmēm un  iespēju pārğērbties prinču un princešu skaistajās drēbēs. Tālāk sekoja gara fotografēšanās, jautrība. Pēc tam  mēs visi kopā apmeklējām Maizes muzeju. Tur mūs iepazīstināja, kā mūsu vecmāmiņas pagatavoja īstu maizi un pastāstīja par māņticīgām tradīcijām, kā arī uzcienāja ar latviskām pusdienām, bet ciemiņi nodziedāja dziesmas, kuras uzskatāmas par vispopulārākajām viņu valstīs.

Piektdien skolēni kopā ar mums devās uz angļu valodas stundām. Kopīgās angļu valodas nodarbības ļāva skolēniem pastāstīt par  mīļāko mūziku, sajust konkurences garu, runāt par savu valsti, dejot kopā un saprast, kādi novatoriski un aktīvi ir mūsu skolotāji. Skolēni strādāja ar QR kodiem, veidojot video, izmantojot dažādas aplikācijas.

Atvadu vakars pagāja sirsnīgā gaisotnē. Bērni noskatījās prezentāciju par paveikto darbu nedēļas laikā, kopā dejoja, jokoja, baudīja lielisku torti ar projekta logo. Tā bija ļoti aizrautīga un piedzīvojumu pilna nedēļa, kura deva iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un jaunas kultūras, pārbaudīt savas komunikācijas spējas un angļu valodas zināšanas.

Nākamā tikšanās reize paredzēta Itālijā. Ar nepacietību gaidīsim oktobri, bet atmiņā mums paliks kopīgi padarītais darbs, komandas gars un smaidošās draugu sejas.

 

Daugavpils 3. vidusskolas 8. klašu skolēni, saka lielu paldies šī projekta organizatoriem,  īpaši mūsu skolotājiem: Alinai Jeremenko, Karinai Truskovskai, Oksanai Zubovičai, un skolas administrācijai.

 

Vairāk par projektu šeit: http://www.daug3vsk.lv/starptautisk-sadarbba/1048-scan-your-city-and-culture-with-apps.html

 

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Scan your city and culture with Apps” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

8. klases skolnieces

Valerija Krasova

DSC02382

DSC02490

DSC02501

DSC02779

IMG-7809

Loreta Maisiņa

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola