Daugavpils 3. vidusskolā tehnoloģijas kļūst par realitāti

Lidzfinanse

2018. gada nedēļa no 8. līdz 14. aprīlim Daugavpils 3. vidusskolas dažiem 9. klašu skolēniem bija ļoti īpaša, jo pie viņiem ciemos bija atbraukuši draugi no Latvijas, Polijas un Čehijas. Šajā nedēļā mēs sadarbojāmies kā īsta komanda.

Čehijas un Polijas delegācijas Daugavpilī ieradās svētdienas vakarā. Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils tehnikuma audzēkņi sagaidīja savus viesus.

Pirmdien, ierodoties Daugavpils 3. vidusskolā, ciemiņi tika uzaicināti uz aktu zāli, kur viņus uzrunāja skolas direktors Vitālijs Azarevičs, viesiem tika piedāvāts paklausīties latviešu tautasdziesmas un iesaistīties dejās. Pēc svinīgās uzrunas bija neliela ekskursija pa Daugavpils 3. vidusskolu. Lai visi varētu iepazīties, aktu zālē tika rīkotas "Team bilding games", kā arī projekta dalībnieki cītīgi strādāja ar 3D modelēšanu. Šajā nodarbībā bija piedāvāta 3D modelēšanas programma Tinkercad. Nodarbības sākumā kopā ar 9.a klases skolēnu Armandu viesi veidoja Saules zīmes 3D modeli. Līdz nodarbības beigām audzēkņiem bija izdalīti uzdevumi ar Latvijas ornamentiem, kuros ir Saules zīme. Un jau dienas beigās, pēc aizraujošām spēlēm, izzinošām nodarbībām un boulinga apmeklēšanas, delegāciju pārstāvji jutās brīvāk.

Otrdien Daugavpils 3. vidusskolas psiholoģe Olga rīkoja aizraujošu nodarbību. Delegācijas pārstāvji tika sadalīti piecas grupās. Nodarbības sākumā Olga pastāstīja par kādu zīmēšanas tehniku un parādīja dažus piemērus. Audzēkņiem tika piedāvāts izveidot savu gleznu, izdomāt tai nosaukumu un pēc 30 minūtēm prezentēt.

Pusotras stundas laikā audzēkņiem bija iespēja attīstīt kreatīvo domāšanu, izmantot augļus un dārzeņus ne tikai ēdienu pagatavošanā, bet arī pielietot tos citā nozarē. Gleznas sanāca ļoti oriģinālas un dažādas.

Līdz pusdienām tika organizēta nodarbība ar LEGO robotiem. Tika piedāvāts izveidot dažāda veida programmas, kuru rezultātā robotam vajadzēja iziet dažāda veida labirintus.

Pēcpusdienā audzēkņi devās uz ZINOO centru, kurā apmeklēja nodarbību. Piecās grupās tika veidotas raketes, kurā iekšā atrodas ola. Nodarbības beigās audzēkni ZINOO centra pagalmā palaida savas raketes. Vinnēja komanda, kura divu sekunžu laikā palaida savu raketi un izvilka no tās veselu olu. Veicas diemžēl tikai vienai komandai. Dienas nogalē audzēkņi apmeklēja Escape room, kuras laikā ciemiņi ciešāk sadraudzējās ar viesu ģimeni.

Trešdien delegācijas pārstāvji devās uz uz Skrīveriem, kur iemācījās ietīt konfektes. Pēc saldās pasaules tika organizēta ekskursija uz ādas izstrādājumu muzeju. Šajā vietā bija iespēja apskatīt, kā taisīt ādas somas, rotas un citas interesantas lietas. Muzejā katram apmeklētajam deva iespēju izveidot savām rokām atslēgas piekariņu. 

Ceturtdien katras valsts pārstāvjiem tika organizēta ekskursijā uz lietuvas pilsētu Anikšķai, kur apmeklēja taku pa koku virsotnēm, „Tarzan” parku un apgriezto māju.

Piektdien līdz pusdienām tika piedāvāts grupās izveidot programmu LEGO robotiem, lai tie izietu laukumu, vai izveidot savu 3D ornamentu ar Saules zīmi.

Tā bija ļoti aizraujoša un piedzīvojumu pilna nedēļa, kura deva iespēju iepazīt jaunus cilvēkus un to kultūru, kā arī iegūt jaunus draugus un likt lietā savas angļu valodas zināšanas.

Daugavpils 3. vidusskolas 9. klašu skolēni, saka lielu paldies šī projekta organizatoriem,  īpaši mūsu skolotājiem: Alinai Jeremenko, Inārai Kazakevičai, Dmitrijam Lapkovskim, Marijai Matosovai, Jūlijai Leončikai un skolas administrācijai.

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Learning BEAUTY” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

9.b klases skolnieces

Valerija Bogdane un Agnese Želepene

DSC01329

DSC01352

DSC01535

DSC01575

DSC01594

DSC01614

DSC01626

DSC01672

DSC01959


DSC01542

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola