Daugavpils 3. vidusskolas skolēni apgūst programmēšanas pamatus Čehijā

Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo_1 logo2   

 

No š.g. 5. marta līdz 9. martam Daugavpils 3. vidusskolas divi devīto klašu skolēni un divi skolotāji apmeklēja Čehijas pilsētu Karvina. Tā ir pilsēta Morāvijas-Silēzijas apgabala Karvinas apriņķa centrā pie Olšes upes. Šī pilsēta ir ogļu ieguves rajona centrs.

Šis ceļojums notika ERASMUS+ projekta "Learning BEAUTY" ietvaros. Tikšanās mērķis bija radīt vidi, kurā mēs brīvi sarunātos angļu valodā ar citu valstu skolēniem, strādāt grupās, attīstīt mūsu IKT prasmes, iepazīties un pārņemt ārvalstu pedagogu labās prakses piemērus.

Atklāšanas ceremonijā Borovského pamatskolā mūsu delegācija tikās ar visu dalībvalstu vienaudžiem un viņu skolotājiem. Šīs skolas skolēni pārsteidza viesus ar čehu tautasdziesmām. Šajā dienā delegācijām bija lieliska iespēja apmeklēt „Hyundai” rūpnīcu, kurā atrodas Nošovicē, valsts pašos austrumos, netālu no Ostravas pilsētas, kas ir pie Polijas robežas. Šī rūpnīca Čehijā darbu uzsāka 2008. gada nogalē. Dienvidkorejiešu autoražotāja industriālais parks aizņem 200 hektāru platību, no kuras 28 hektāri ir ēkas. Šo projektu "Hyundai" uzsāka 2005. gadā, kopumā ieguldot 1,2 miljardus eiro, kas esot vislielākā ārvalstu privātā investīcija Čehijas ekonomikā. Čehijas rūpnīcā "Hyundai" šobrīd ražo trīs no saviem modeļiem – mazo hečbeku "ix20", kompakto "i30" un krosoveru "Tucson". Šodien Čehijas rūpnīcā strādā trīs maiņas, kas saražo 300 000 Hyundai gadā.

Visu nedēļu skolēni un skolotāji strādāja jauktajās internacionālajās grupās. Šajās grupās bija pārstāvji no 3 valstīm: Latvijas, Polijas, un Čehijas. Šīs tikšanās reizē skolēniem bija iespēja apgūt programmēšanas iespējas Blockly Games vidē. Paralēli mācībām programmā bija iekļauta tehniskā muzeja apmeklēšana, kurā varēja apskatīt gan dažādas ekspozīcijas, gan iesaistīties dažāda veida aktivitātēs. Nedēļas laikā delegācija apmeklēja atomelektrostaciju un siltuma elektrostaciju, ar kuru palīdzību Čehija saražo vien nelielu daļu no kopējā patērētās elektroenerģijas daudzuma. Piedāvātā programma bija ļoti daudzveidīga. Visiem projekta dalībniekiem bija iespēja apmeklēt pēc iedzīvotāju skaita otru lielāko pilsētu valstī Brno, satikties ar Karvinas mēru, apmeklēt Karvinas muzeju, kurš ir viens no ievērojamākajām un tūristu iecienītākajām vietām šajā pilsētā.

Projekta noslēguma ceremonijā visi delegācijas pārstāvji saņēma dāvanas, kopā nofotografējāmies un apmainījāmies telefonu numuriem, lai turpinātu saziņu.
Tas bija neaizmirstams un aizraujošs piedzīvojums, kuru Daugavpils 3. vidusskolas pārstāvji vienmēr atcerēsimies tikai ar patīkamām atmiņām!

 

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ Learning BEAUTY” (Apgūstot skaisto) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 FOTO

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

Informātikas skolotāji

Marija Matosova un Jūlija Leončika

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola