ERASMUS+ projekts sniedz iespēju Daugavpils 3.vidusskolas skolēniem pētīt vēsturi.
Lidzfinanse_Erasmus_progr_logo_1

No 5. līdz 9. februārim mums, 10. klases skolniecēm, paveicās apmeklēt vienu no skaistākājām Eiropas Savienības valstīm – Itāliju. Šis aizraujošais ceļojums notika pateicoties Erasmus+ projektam “Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”, kurā piedalījās tādas valstis kā Itālija, Latvija, Spānija, Grieķija un Polija. Tikšanās mērķis bija iepazīsties ar citu valstu vēsturi, kultūru un tradīcijām, ko mēs labprāt izdarījām.

Mūsu ceļojuma sākumā mēs atbraucām uz Gioie del Colle pilsētu, kur mēs iepazināmies ar viesģimenēm, kurās dzīvojām visas nedēļas laikā. Projekta laikā mēs uzlabojām angļu valodas prasmes, iepazināmies ar cilvēkiem no citām kultūrām, nogaršojām īstus itāļus nacionālos ēdienus un bija iespēja iepazīt Itālijas skaistumu. Visu nedēļu mēs vērojām, kā mācās itāļu skolēni, ko viņi dara un kopā ar viņiem mācījāmies ģeogrāfijas, tehnoloģiju, vēstures un itāļu valodas stundās. Itāļu mācību stundas atšķiras no Latvijas, jo,piemēram, viņi mācās 6 dienas nedēļā un viena mācību stunda ilgst 60 minūtes.  Visas valstis sagatavoja prezentācijas par savas valsts vēsturi, un dažas piedāvāja mums iespēju pamācīties nacionālās dejas: Spānija piedāvāja padejot “Makarenu”, Polija- “polku”. Bija ļoti jauki! Kā arī itāļu skolēni sagatavoja mums nelielu koncertu, kur spēlēja tradicionālo mūzikas instrumentu – klarneti. Mums bija iespēja pārbaudīt savas spējas loka šaušanā.

Lai iepazīstos ar Itālijas vēsturi, mēs apmeklējām tādas vecas, bet iespaidīgas pilsētas kā Bari, Matera (UNESCO mantojums), Alberabello. Tās ir unikālas ar savu arhitektūru un atmosfēru. Mūsu atmiņā paliks krāšņā Itālijas daba ar savām ainavām un silto klimatu pat februārī.  Daudz laika mēs pavadījām savās viesģimenēs, viņi gatavoja tādus itāļu  ēdienus kā pastu, picas, Mocarellu, saldējumu un lazanju. Viss bija garšīgi, bet bija ļoti neparasti, ka itālieši katru dienu ēd vakariņas astoņos vai deviņos vakarā, un brokastīs viņi ēd tikai saldumus. Puglia province, kurā mēs bijām, ir pazīstama ar saviem sieriem. Un visslavenākais ir Mocarella, kuru mēs garšojām un paši ieraudzījām, kā to gatavo vietējā  fabrikā. Bija patīkami iepazīties ar skolēniem no citām valstīm, un daži kļuva par mūsu draugiem, ar kuriem mēs satiktos arī turpmāk.

Varam teikt, ka tā bija neaizmirstama nedēļa, un mēs to pavadījām ar prieku un smaidu. Gribam pateikties administrācijai par iespēju piedalīties šajā interesantajā projektā, jo, pateicoties Jums, mēs paplašinājām mūsu redzesloku un ieguvām jaunus draugus. Kā arī liels paldies mūsu skolotājiem, kuri rūpējās par mūsu labklājību un angļu valodas zināšanām!

Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ programmas projektu The cultural mosaic of Europe-Influences and cross-influences in European civilization (“Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas skolnieces

Kristīne Locika, Kristina Zuboviča, Anastasija Šablinska

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola