Preiļu robotikas čempionāts 2018

27. janvārī Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijā notika otrais  Preiļu robotikas čempionāts (PRČ). Sacensību mērķis bija popularizēt robotiku Latgalē un eksakto zinātņu nozīmīgumu!

Šogad sacensībām bija pieteikti 332 roboti, savukārt uz sacensībām atbrauca un cīnījās par goda pjedestāliem 297 roboti/komandas no 45 iestādēm/organizācijām/klubiem, kas PRČ padara par vienu no līdz šim apmeklētākajām robotikas sacensībām! Sacensībās piedalījās dalībnieki no dažādām Latvijas vietām – Aizkraukles, Rēzeknes, Daugavpils, Galēniem, Iecavas, Ilūkstes, Jaunstrūžāniem, Preiļiem, Jēkabpils, Kaunatas, Krāslavas, Limbažiem, Ludzas, Maltas, Mārupes, Nautrēniem, Ogres, Rīgas, Siguldas, Vaiņodes, Valmieras, Ventspils, Viļāniem, kā arī līdzīgi kā pagājušajā gadā 1/5 daļa no dalībnieku robotiem bija no Lietuvas!

Šogad sacensības notika Mini sumo, Lego sumo, iRobot sumo, Lego līnijsekošanas, brīvās konstrukcijas līnijsekošanas, Lego Folkrace, brīvās konstrukcijas Folkrace, Freestyle un VEX disciplīnās. VEX disciplīnā dalībnieki varēja ierasties bez saviem robotiem un bez iepriekšējas sagatavotības – robotus nodrošināja organizatori. Dažās disciplīnās dalībnieki tika dalīti vecuma grupās – skolēni vai amatieri.

Mūsu skolas 7.a klases skolēni Iļja Ivanovs un Ņikita Kauliņš piedalījas trijās disciplīnās Lego SUMO, Lego FOLKRACE un Lego LĪMIJSEKOŠANA. Balstoties uz iepriekšējo pieredzi, mūsu Sumo robotam šoreiz izdevās uzvārēt dažās cīņās.

FOTO un VIDEO


Avots: https://kursors.lv/2018/02/05/preilu-robotikas-cempionats-2018-video/

 

Informāciju sagatavoja:

informātikas un robotikas pulciņas skolotājs

Dmitrijs Lapkovskis

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola