Ekskursija uz Aglonu

SkolasSoma

 Š.g. 9.maijā 7.c un 8.b klase programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā uz Aglonas Maizes muzeju un apskatīt Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baziliku.

Par redzēto un piedzīvoto skolēni dalās savos iespaidos.

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_1

“Man ļoti patika ekskursija, jo es pavadīju laiku ar klasi. Bija ļoti garšīga maize un bulciņas, arī mums piedāvāja karstu tēju. Mēs arī bijām Aglonas Bazilikā” (Aleksandra, 7.c klase).

“Visvairāk man patika ceptuve, jo maizi gatavoju pats (pirmo reizi), un tā bija ļoti garšīga” (Iļja, 7.c klase).

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_2

“Man visvairāk patika šajā ekskursijā tas, ka mēs paši varējām izcept savu maizi un uzzīmēt uz tās savu zīmi. Vēl man patika klausīties saimnieces Vijas stāstījumu par maizi. Bija ļoti mājīgi, kad mēs dzērām tēju ar maizi un medu, bet saimniece stāstīja stāstus” (Kira, 7.c klase).

“Visvairāk man patika maizes cepšana, jo es ieguvu pozitīvus iespaidus un jaunu pieredzi. Bet baznīcā man patika klusums un tās vēsture” (Jūlija, 7.c klase).

“Visvairāk man patika, kad mēs cepām maizi. Tas bija ļoti interesanti, jo mēs visi darījām to pirmo reizi un paši izdomājam rakstu” (Sofija, 7.c klase).

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_3

“Maizes muzejā man ļoti patika, bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu par maizes ceļu un vēl reizi nogaršot šo rudzu maizi!” (Oļesja, 8.b klase).

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_4

“Ekskursija man ļoti patika; vispirms mēs atjaunojām savas zināšanas par maizi Maizes muzejā, tad devāmies uz Kristus Karaļa kalnu, kur pastaigājāmies un apskatījām koka figūras. Vēlāk apmeklējām arī Aglonas baziliku, kurā bija jauka atmosfēra” (Daniils, 8.b klase).

Daugavpils3vsk_SkolasSoma_Aglona7c8b_5

“Šis brauciens uz Aglonu man ļoti patika, visvairāk iepatikās Aglonas Bazilika, jo tur varēja apskatīties galveno altāri, svētbildes, padzerties svētavota ūdeni” (Juliana, 8.b klase).

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

7.c un 8.b klases skolēni

 
Daugavpils 3. vidusskola