Joprojām nav viegli būt jaunam

SkolasSoma

 Pasaulē ir daudz dažādu interesantu filmu, un katra no tām sniedz mums kādu nozīmīgu padomu. Tieši tādu filmu noskatījās 9.klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Tā bija Martas Elīnas Martinsones filma ,,Tizlenes", kura vēsta par trim 9.klases skolniecēm, kuras nolēma pielikt punktu savai tizleņu dzīvei un kļūt par skolas populārākajām meitenēm. Iedvesmojoties no pusaudžu seriāliem, viņas izdomāja plānu, kā to izdarīt, taču tas viss radīja tikai negatīvas sekas.

Filmā bija attēlotas daudzas mūsdienu jauniešu problēmas, piemēram, mobings, iekļūšana sliktā kompānijā un kaitīgie ieradumi. Režisores pievēršanās jauniešiem aktuāliem jautājumiem liek aizdomāties katram par savu dzīvi, veselību un pašsajūtu.

Pēc filmas noskatīšanās daudziem skolēniem radās pārdomas par savu skolas dzīvi un risinājumi dažādām ikdienas ķibelēm. Viņi uzskata, ka šī filma palīdz atrast sevi, kā arī tā māca neaizmirst par saviem īstajiem draugiem un saprast, ka draudzība ir svarīgāka par popularitāti, jo popularitāte var zust, bet draugi vienmēr paliks kopā ar tevi un būs gatavi palīdzēt grūtā brīdī.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

latviešu valodas un literatūras skolotāja

S.Maskaļova-Karčevska

 
Daugavpils 3. vidusskola