Ekskursijas tramvajs ved vēsturē

SkolasSoma

Aprīlī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mums, 6.b skolēniem, bija lieliska iespēja braukt ar tramvaju ekskursijā un uzzināt daudz interesantu faktu par mūsu pilsētu Daugavpili. Mēs devāmies šajā brīnišķīgajā piedzīvojumā ar speciālo retro tramvaju pa 3. un 1.maršrutu.

Tramvajs_6b

Mēs uzzinājām, ka agrāk Daugavpili sauca par Dinaburgu, Dvinsku un Borisogļebsku, apskatījām un klausījāmies informāciju par kultūrvēsturiskajiem objektiem: Baznīcu kalnu, Daugavpils Universitāti, Rīgas ielu, Dubrovina parku, Cietoksni un Vienības namu. Uzzinājām par mūsu pilsētas simbolu – kaiju, kas sagaida visus pilsētas viesus, kas ierodas no Rīgas puses. Klasesbiedri arī uzzināja interesantu stāstu par zinātnieku no mūsu universitātes, kurš Madagaskaras salā atklājis jaunu vaboli un nosaucis to Daugavpils vārdā, apskatījām tramvaju depo un klausījāmies daudz jaunu vēsturisku faktu par mūsu pilsētu un tās mikrorajoniem.

Mums bija interesanti pavadīt laiku kopā ārpus skolas, braukt ar tramvaju un uzzināt daudz jauna par mūsu dzimto pilsētu.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šādu iespēju iedziļināties Daugavpils kultūrvēsturē!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

6.b klases skolniece

Nadežda Sulaine

 
Daugavpils 3. vidusskola