Atklājam cietokšņa stāstu

SkolasSoma

Š.g. 30.septembrī, izmantojot iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu, skolotājas Olga Kovaļova un Jūlija Driče kopā ar 5.b klases skolēniem piedalījās pasākumā “Izzini Daugavpils cietoksni!” Skolēni ar skolotājām devās pastaigā pa Daugavpils cietoksni, uzzināja dažādus faktus par Daugavpils cietokšņa vēsturi un svarīgākajiem notikumiem, kas ar to saistīti.

Cietoksnis_5b_1

Skolēni uzzināja, ka Dinaburgas cietoksnis ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības un arhitektūras piemineklis, kas vienlaikus ietver sevī tādas vērtības kā fortifikācijas māksla, klasicisma vai ampīra stila arhitektūra un pilsētplānošana, militārā tehnika un kara māksla, celtniecības tehnoloģijas un dabas aizsardzība.

Mūsdienās tas ir viens no Daugavpils populārākajiem apskates objektiem.

Cietoksni 1810.gadā sāka celt Krievijas impērijas armija, lai stiprinātu Krievijas impērijas rietumu robežas, gatavojoties karam ar Napoleonu.

Pēc ekskursijas skolēni uzrakstīja savus komentārus par ekskursijā redzēto un attēloja savus iespaidus zīmējumos.

Cietoksnis_5b_2

Paldies skolotājai Daigai Vasiļjevai par ieteikumiem, kas skolēniem palīdzēja radīt lieliskus darbus!

Cietoksnis_5b_3

Cietoksnis_5b_4

Klases stundā pēc izzinošās pastaigas skolēni diskutēja par cietokšņa nozīmi pilsētas dzīvē mūsdienās un par pasākumiem, kurus viņi apmeklēja ar draugiem un vecākiem pēdējos gados.


Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

5.b klases audzinātāja

Olga Kovaļova

 
Daugavpils 3. vidusskola