Nokļūt tuvāk mākslai

SkolasSoma

No š.g. 13.maija līdz 21.maijam 4.-10.klašu skolēni vizuālās mākslas stundās izmantoja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu un attālināti apmeklēja Liepājas muzeju.

Skolēniem bija iespēja apskatīt, kādā veidā muzejā tiek glabātas tās gleznas, kuras netiek izstādītas, kādam jābūt mitrumam un gaisa temperatūrai krātuves telpās. Muzeja darbinieki pastāstīja, kāpēc, strādājot ar gleznām, obligāti jānēsā balti cimdi.

Skolēni uzzināja par muzeja lielāko mākslas darbu, kurš augstumā ir lielāks par cilvēku, uzzināja arī par vecāko un jaunāko gleznu.

Muzejpedagoģijas nodarbībā “Māksla man visapkārt” skolēni atkārtoja glezniecības žanrus (ainava, portrets, klusā daba, sadzīves u.c.), kā arī apskatīja krātuvē esošos Latvijas mākslinieku darbus atbilstoši žanriem.

Ļoti interesanti skolēniem bija apskatīt muzeja klusās dabas darbus un salīdzināt tos ar Instagram atrastiem “dvīņiem”. Skolēniem iepatikās ideja, un viņi piedāvāja nākamreiz mēģināt atrast arī portretu piemērus.

Nodarbības laikā skolēni mēģināja sadalīt mākslas darbus pa filmu žanriem, pamatojot, kāpēc tieši šis mākslas darbs atbilst konkrētai filmai.

Nobeigumā skolēniem bija interesants radošais darbs, kad vajadzēja izvēlēties vienu no astoņiem piedāvātajiem mākslas darbiem (pēc tam izrādījās, ka mūsu skolēniem ir mīļākie žanri un mākslinieki) un piecu minūšu laikā atveidot to no mājās esošajiem priekšmetiem. Skolēni visvairāk izvēlējās Valtera Uztiča kluso dabu (kā pēc tam pastāstīja muzejpedagoģe, šis mākslinieks nāk no Latgales, bet dzīvoja Liepājā) un Alda Kļaviņa māksliniecisko pašportretu.

LiepajasMuzejs

Skolēni atzina, ka bija interesanti apskatīt slepeno telpu, kur tiek glabāti mākslas darbi, atkārtot žanrus un mēģināt pašiem kļūt par māksliniekiem, veidojot savu interpretējumu mākslas darbiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

vizuālās mākslas skolotāja

Daiga Vasiļjeva

 

 

 
Daugavpils 3. vidusskola