Filma “Homo Novus”

SkolasSoma

     Š.g. 26.aprīlī 12.klašu skolēni izmantoja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumu un noskatījās režisores Annas Vidulejas filmu “Homo Novus”.

     Latvijā filmas pirmizrāde notika 2018.gadā, tāpēc tās noskatīšanās bija brīnišķīga iespēja skolēniem iepazīties ar mūsdienu latviešu kinomākslu, kā arī paplašināt savas zināšanas par Latvijas kultūru kopumā. Filma ļoti patika skolēniem, pateicoties tās kvalitatīvajam un labi pārdomātajam sižetam, spilgtiem varoņiem, kā arī mūzikai.

     Filma “Homo Novus” lika skolēniem aizdomāties par vairākām nozīmīgām lietām dzīvē. Kādu tā varēja iedvesmot, kādam ļāva aizdomāties par saviem dzīves mērķiem. Filmas galvenais varonis ir nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs, kurš ierodas Rīgā no laukiem. Jauns cilvēks sāk jaunu dzīvi. Šis jautājums tagad ir ļoti aktuāls skolēniem, jo arī viņiem turpmāk ir jāizvēlas savs dzīves ceļš un savi mērķi, tāpēc uzmanīgi vērot, kā rīkosies galvenais varonis, ar kādām grūtībām viņš sastapsies un kā tās pārvarēs, bija ļoti interesanti un izglītojoši. Var secināt, ka šīs filmas noskatīšanās bija skolēniem ļoti nozīmīga.

     Mūsdienu situācijā, kad kinoteātri ir slēgti, tā bija brīnišķīga iespēja noskatīties filmu, pat neizejot no mājām. Tas atgādināja par tik patīkamiem kinoteātru apmeklējumiem kopā ar draugiem. Tāpēc 12.klašu skolēni ir ļoti pateicīgi iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju noskatīties filmu “Homo Novus”. Liels paldies!

HomoNovus_1

HomoNovus_2

HomoNovus_3

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

12.a klases skolniece

Elīza Andrejeva

 
Daugavpils 3. vidusskola