Slinkums nav mūsu draugs!

SkolasSoma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Daugavpils 3.vidusskolas 1.-3.klasēm maija nogalē bija iespēja noskatīties Valmieras teātra izrādi “Slinkums”, kuras galvenie varoņi ir trīs skolēni – Toms, Anna un Oskars, kuriem ir jāsagatavo prezentācija.Slinkums_1

Centusies ir tikai Anna, bet Toms un Oskars slinkoja. Lai uzlabotu vērtējumu, skolotājs atļauj rītdienai sagatavot radošu prezentāciju par slinkumu. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jācenšas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdas, bet sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums negrib atlaist jaunos iemītniekus, bet skolēni, visvairāk Anna, tam pretojas un kļūst brīvi. Arī prezentācija par slinkumu ir gatava. Tā sanāca radoša. Priekšmeti - zeķe, zobu birste un grāmata - bēdājas, jo tie slinkuma dēļ ir aizmirsti. Skolēni mini dialogā “atdzīvina” priekšmetus un notēlo aizmirsto lietu bēdas. Skolēni par interesanto prezentāciju saņem 10 balles.

Slinkums_2

Slinkums reizēm piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam. Izrādē bija parādīts, ka pat skolēnu vecāki dažreiz arī grib paslinkot.

Savas pārdomas pēc izrādes bija arī skatītājiem. 3.b klases skolniece Darja saka: “Teātra izrāde "Slinkums" man patika. Izrāde bija jautra un smieklīga. Izrāde māca, ka jābūt atbildīgam, viss jādara laikus. Ja būsi slinks, dzīve būs neinteresanta un garlaicīga.” 2.a klases skolniecei Kornēlijai patika, ka Anna, Oskars un Toms ilgi cīnījās pret slinkumu un uzvarēja to. 2.a klases skolniecei Ievai patika, ka “bērni saprata, ka slinkums – tas nav labi, bet nepatika tas, ka mammas un tēti arī var būt slinki un negatavot mazākajiem bērniem brokastis. Izrāde māca, ka nevajag būt slinkai.” 3.b klases skolniece Alina atzina, “ka ļoti patika šī izrāde, jo patīk skatīties, kā cilvēki spēlē lomas. Tas ir grūti, bet viņiem sanāca. Šī izrāde māca to, ka nevajag slinkot, jo tad tu neko neiegūsi.”

1.b klases skolēni kopā ar skolotāju pārrunāja izrādē redzēto, atklāja tās galveno domu un attēloja to savos zīmējumos.

Slinkums_3

Slinkums_4

Slinkums_5

Paldies iniciatīvai “Latvijas skolas soma” par iespēju noskatīties teātra izrādi “Slinkums” par skolēniem tik aktuālu tēmu!

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

skolotāja

Olita Ļitvinska

 
Daugavpils 3. vidusskola