Izrādes “Cīrulīši” apmeklējums attālināti

Skolas_soma_logo

Š.g. 19.aprīlī mēs, 10.plūsmas skolēni, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros attālināti apmeklējām Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Cīrulīši”.

“Cīrulīši” ir viens no populārākajiem H.Gulbja literārajiem darbiem, kurā autors risinājis latviešu rakstniecībā tradicionāli nozīmīgo motīvu par mājām, to saglabāšanu vai atstāšanu, ar to saistītajām izvēles grūtībām.

Pēc klasesbiedru komentāriem var saprast, ka luga viņiem iepatikās un izraisīja daudzas pārdomas un emocijas. Neskatoties uz to, ka bija neparasti vērot izrādi caur saviem datoriem un citām viedierīcēm, interese skatīties izrādi nepazuda.

Lugas sižetā tika tēlots brīdis, kad “Cīrulīšu” saimniece pēc vīra nāves nolēmusi paklausīt bērnu aicinājumam un pārcelties uz dzīvi pie dēla. Ir vēls rudens vakars “Cīrulīšu” pagalmā, kad visi trīs saimnieces pieaugušie bērni sapulcējas pie viena galda, lai vēl pēdējo reizi pasēdētu kopā pirms mammas pārcelšanās. Bet ... mamma pa to laiku pieņem citu lēmumu, kas saasina bērnu attiecības, ļaujot ilgi glabātam aizvainojumam un sarūgtinājumam izlauzties uz āru.

Gribētos pateikt iniciatīvai “Latvijas skolas soma” paldies par sniegto iespēju paplašināt savu redzesloku, papildināt zināšanas dramaturģijā, kā arī gūt daudz pozitīvu emociju un spilgtu pārdzīvojumu!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

10.plūsmas skolēni

 
Daugavpils 3. vidusskola