“Vecās fotogrāfijas stāsts”
Latvijas_skolas_soma_LOGO

     Novembrī projekta “Skolas soma” ietvaros 3.a , 3.b un 2.b klase apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā jauno interaktīvo programmu “Vecās fotogrāfijas stāsts”.

       Mūsdienās nevienu vairs nepārsteigsi ar digitālo fotokameru, fotogrāfija jau sen nav nekas rets vai neparasts. Tagad gandrīz katrs cilvēks var uzņemt 1000 bilžu ar savu mobilo telefonu vai planšetdatoru. Taču pirms parādījās šādas fotografēšanas iespējas, fototehnika izgāja ilgu attīstības ceļu – mainījās gan fotokameru ārējais izskats, gan to darbības principi.

    Muzeja darbiniece pastāstīja par fotogrāfijas tapšanas vēsturi, parādīja, kādas izskatījās pirmās fotogrāfijas, cik ilgi vajadzēja mierīgi nosēdēt kameras priekšā, lai sanāktu fotogrāfija, kādas izskatījās pirmās fotokameras pirms 150 gadiem, kā tās mainījās laika gaitā, cik ilgu laiku fotogrāfi pavadīja laboratorijā, lai uztaisītu bildi. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar interesantākajiem fotokameru modeļiem no Romualda Poņarovska privātkolekcijas.

      Programmas laikā bērni izgatavoja fotogrāfiju bez fotokameras cianotipijas tehnikā. Skolēni darbojās ar interesi un aizrautību, katrs sev atklāja kaut ko jaunu un ieguva pašu veidotu fotogrāfiju. Paldies par doto iespēju iniciatīvai “Skolas soma”.

 veca_foto_1


veca_foto_2


veca_foto_3


veca_foto_4


veca_foto_5


veca_foto_6

Informāciju sagatavoja:

sākumskolas skolotājas

M.Ivanova,

O.Ļitvinska,

I.Vitkova

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola