8.a un 8.b klases skolēni apmeklē Daugavpils skrošu rūpnīcu

Latvijas_skolas_soma_LOGO

      Š.g. 7.un 8.novembrī mūsu skolas 8.a un 8.b skolēniem bija iespēja apmeklēt Daugavpils skrošu rūpnīcu projekta “Skolas soma” ietvaros. Mēs zinājām, ka mūsu pilsētā ir tāda rūpnīca, bet nekad pat iedomāties nevarējam, ka tur var būt tik interesanti. Turklāt, gatavojoties ekskursijai, uzzinājām dažus faktus par ieroču un munīcijas ražošanu.

 

    Tā ir vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis. Jā, mēs apskatījām vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpam tās unikālajā 32 m augstajā tornī, zem kura atrodas 14 m dziļā dzesēšanas aka, šāvām mērķī, bet mūsu gids radīja tādu unikālu un noslēpumainu atmosfēru, ka gribējās klausīties viņu vēl un vēl, un sekot visur viņam līdzi!

skrosu_rupn_8a

skrou_rupnica_8b

 Informāciju sagatavoja:

8.a un 8.b skolēni

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola