Ko fotogrāfijas mums klusām vēsta

Latvijas_skolas_soma_LOGO

      Projekta „Skolas soma” ietvaros š.g. 5.novembrī 4.a klase devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, kur piedalījās interaktīvā stundā „Vecās fotogrāfijas stāsts”.

     Muzeja darbiniece skolēnus iepazīstināja ar fotogrāfijas tapšanas pirmsākumiem, veiksmēm un neveiksmēm, kā arī pirmajiem fotoaparātiem. Lielāko interesi bērnos radīja darbošanās, kad paši skolēni uz speciāla papīra izvietoja sagatavotus un izgrieztus zīmējumus. Kādam veidojās stāsts par mežu, cits nokļuva eksotiskās zemēs ar palmām un interesantiem dzīvniekiem, cits zemūdens valstībā, kur valda zivis un ūdens. Šīs bildes tika noliktas zem lampas ar ultravioleto gaismu, kur tās pārtapa par fotogrāfiju, bet arī tas vēl nebija viss. Pēc tam fotogrāfijas vajadzēja apstrādāt speciālā šķīdumā, kad veidojās to skaisti zilā nokrāsa un baltais zīmējums kļuva košāks.

      Kamēr fotogrāfijas kalta, bērni aplūkoja vecos fotoaparātus. Daži skolēni atpazina fotoaparātus, jo kādam tie bija saglabājušies savās mājās.

    Bet pirms gājiena uz muzeju 4.a klasei bija interesanta klases stunda „Manas fotogrāfijas stāsts”. Bērni uz to atnesa savu interesantāko fotogrāfiju un pastāstīja notikumu, kas ar to saistās. Interese bija tik liela, ka vienas stundas izrādījās par maz un šos stāstus varēs turpināt kādā citā stundā. Bērni secināja, ka daudzas fotogrāfijas vēl ir tikai telefonā un, lai tās nepazustu, tās būtu jāizdrukā uz papīra.

      Paldies „Skolas somai” par doto iespēju un muzejam par ideju!

 

Informāciju sagatavoja:

4.a klases audzinātāja

Daina Mikitāne

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola