5.c klase Marka Rotko Mākslas centrā

Latvijas_soma

Skolēniem ir aktuāls jautājums par vizualizācijas un abstrahēšanas spēju lietošanu ikdienā. 22. martā Daugavpils 3. vidusskolas 5.c klases skolēni iniciatīvas projekta „Latvijas skolas soma” (LSS) ietvaros piedalījās Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izglītojošā programmā “Abstrakcionisms un reālisms glezniecībā”.

Izstādes laikā tika demonstrēti abstrakcionisma un reālisma pārstāvju mākslas darbi. Ar abstrakcionisma un reālisma ekspozīcijas palīdzību skolēni demonstrēja un papildināja savas zināšanas par mākslas jautājumiem, iesaistoties grupu un individuālās izglītojošās apspriedēs, paužot savu viedokli. Centra bērnu atpūtas un izglītības istabā skolēni piedalījās sava mākslas darba izveidē, ko arī paņēma sev līdzi, gids iepazīstināja ar abstrakcionisma un reālisma pārstāvju mākslas darbiem. Skolēni atzīmēja mākslas izteiksmes oriģinalitāti, mēģināja atklāt mākslinieku veidoto tēlu sistēmu, un tika iedvesmoti patstāvīgi praktizēt krāsu spēli savos radošos darbos. Ekskursija bija izglītojoša, interesanta un, pateicoties Marka Rotko mākslas centra speciālistiem, tā bija izzinoša.

Kritiskā un stratēģiskā domāšana veicina skolēnu interesi par mākslas darbiem, kas likumsakarīgi var arī ietekmēt karjeras izvēli.

Viennozīmīgi, ka iniciatīvas „Latvijas skolas soma” pasākums nodrošina skolēniem iespēju iepazīt dažādas Latvijas kultūras un dabas vērtības, Latvijā radītas mākslas darbus.

Informāciju sagatavoja:

5.c klases audzinātāja Alla Jerofejeva

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola