“Gulbju ezers”

Latvijas_soma

“Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības.

Mūsu Daugavpils 3.vidusskolai paveicās un mēs, 11.a, 11.b ,12.a,12.b klases skolēni, braucām uz Latvijas Nacionālo Operu un Baletu.

“Gulbju ezers”ir baletu balets, kas vienmēr baudījis skatītāju sajūsmu. Tajā Čaikovska skaistā mūzika apvienojas ar Petipā un Ivanova ģeniālo horeogrāfiju. Gulbju ezera valdzinājums kā magnēts pievelk sapņotāju princi Zigfrīdu. Odīlija, kas kā ūdens piliens līdzīga daiļajai gulbju princesei Odetai, iekāro jaunekli. Cīņa, mīļotās Odetas ievainojums, uzvara pār ļaunumu, kas ir tikai šķitums.

Gribētos pateikties “Latvijas skolas somai “par neaizmirstamam div ar pus stundām,kurā ik vienam pilnīgi aizrāvās elpa un aizkustinājums bija līdz asarām.Lieliski tika radīts ezera iespaids ar dūmiem. Visemocionālākais brīdis izrādē visiem bija tad, kad Odeta tika ievainota. Izrādē aktieriem bija tik skaistas un maigas kustības, ka tik tiešām skatītājs notic tam, kas notiek uz skatuves.

 

Informāciju sagatavoja:

Lana Streļcova, 11.a klase

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola