Marka Rotko centra apmeklējums iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Latvijas_soma 

3.aprīlī 4. A un 4. B apmeklēja Marka Rotko mākslas centru kas ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas un kultūras centrs Daugavpils cietoksnī.

Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem, Latvijas un ārvalstu mākslinieku pastāvīgām un mainīgām ekspozīcijām.

Skolēnu mākslas iepazīšanas ceļš sākās ar mākslinieku Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes izstādes “Gaismas un Tumsas spēles” apskati. Inta Celmiņa un Edvards Grūbe ir Latvijas glezniecības virtuozi un Latvijas 20. un 21. gadsimta glezniecības tradīciju veidotāji, kuri paliek uzticīgi glezniecības pamatuzdevumiem vēl šodien un kuru tēmu pamatvērtības ir meklējamas dabā, gaismas un tumsas saspēlē. Gids atklāj, ka Intas Celmiņas izstāde ir veltīta kontrastiem dabā un glezniecībā, kas rosina saskatīt krāsas triumfējošo spēku un nianses un ļauj izteikt dažādas noskaņas, kā arī uzvest pašu sacerētas izrādes par kādu no mūsu tēmām ar nodomu piesaistīt skatītājus. Gaisma ir Edvarda Grūbes gleznu centrālā figūra – majestātiska un nopietna.

Nobeigumā skolēniem tika dota iespēja pašiem kļūt par māksliniekiem un veidot savas gleznas, izmantojot grafikas tehniku. Izmantojot tikai trīs krāsas un savus izveidotos zīmējumus, skolēniem izdevās fantastiskas gleznas, kas rotās katra skolēna mājas sienu.

Apmeklējums bija pilns ar jaunām emocijām un krāsām vēl visu nedēļu, pēc Marka Rotko centra apmeklējuma.

VIDEO 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas 4.A klases skolēni,

skolotāja: Ligita Rubine

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola