“Tēvs nakts”

Latvijas_soma

29. maijā, mēs, 8., 10. un 11.klašu skolēni, iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros noskatījāmies filmu “Tēvs nakts”.

Filma  ir patiess stāsts par rīdzenieku Jāni Lipki, kurš kara laikā slēpa un izglāba desmitiem cilvēku.

Emociju ir daudz… Filma liek aizdomāties, mudina domāt un jautāt KĀPĒC TĀ NOTIKA? Vai tiešām izglābt vienu dzīvību nozīmē izglābt visu pasauli?

Paldies Dievam, mēs nezinām, kas ir karš.  Grūti pat iedomāties, ko pārdzīvoja mazais Zigis, dzīvojot vienā mājā ar cilvēkiem, kuri ir jaunās varas ienaidnieki.

Neskatoties uz vecumu, mazais palīdzēja šiem cilvēkiem izdzīvot, jo par piemēru viņam bija tēvs. Arī filmas galvenais varonis Žanis Lipke daudziem no mums izraisīja divējādas emocijas. Mēs visi it kā sapratām, ka viņa rīcība bija pareiza, cilvēciska, bet kā paliek ar paša ģimeni? Slēpjot citus, viņš taču riskēja ar savu sievu, īpaši mazo dēlēnu.

Kopumā filma patika viesiem. Neskatoties uz smaguma sajūtu pēc tās noskatīšanās, tā lika aizdomāties par tādām tēmām kā izvēle, cilvēcība, drosme. Filmas traģismu pastiprināja arī mūzika un dekorācijas, ļaujot pilnībā iejusties tā laika atmosfērā.

 

Informāciju sagatavoja:

11. klases skolnieki


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola