Raiņa mājas apmeklējums iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Latvijas_soma

Piektdien, 29. martā, 7. A un 7.B devās uz Raiņa māju Berķenēļos.

 

Sākumā mēs iepazināmies ar mūsu nodarbības vadītājām un pēc tam, sadalījāmies grupās pēc J. Raiņa lugu nosaukumiem “Pūt vējiņi” un “Zelta zirgs”.

Muzejā mums tika piedāvāta interesanta aktivitāte, kurā, sadaloties pāros, mēs rakstījām viens otram vēstules, bet nevis ar parasto pildspalvu, bet ar īsto spalvaskāti un tintēm. Kamēr mēs rakstījām, mums stāstīja par vēstuļu nozīmi un to lomu Jāņa Raiņa dzīvē, kā arī par to, kā agrāk mācījās skolā.

Samainot otru grupu, mēs devāmies pastaigā pa parku. Ceļā mēs apstājāmies pie mākslas objektiem, kuri bija izvietoti pa visu teritoriju. Šīs pastaigas sākumā,, mums deva Raiņa laiku naudu – rubļus, protams, neīstos.

Tā ka Rainim ļoti patika folklora, arī skulptūrām piemīt kāda pasakaina, brīnumaina nozīme un, gandrīz pie katras no tiem mēs atstājam ziedojumus – tos rubļus, kurus saņēmām sākumā. Katrs no mums ziedoja tai “dievībai”, kura atbilst mūsu dzimšanas mēnesim. Visiem ziedojumiem bija mērķis: labām atzīmēm, siltumam un saulei dzīvē arī mīlestībai. Ticēt vai neticēt šim rituālam, bet, ziedojot saulei,šī nedēļa sākas un turpinās saulaini.

Uz “Mīlestības tilta” mums stāstīja par Raiņa pirmo mīlestību – kaimiņu meiteni Idu, kurai viņš veltīja dzejoli “Mēness meitiņa.

Rainis bieži mainīja dzīvesvietu, bet visur, kur viņš dzīvoja, bija brīnumskaistas vietas. Diemžēl Jānim Rainim nebijā bērnu, bet par viņa bērniem sauc tā literārus darbus.

Apmeklējums bija izcils, pilns ar jaunām zināšanām un pozitīvām emocijām, mēs jauki un lietderīgi pavadījām laiku kopā ar klasesbiedriem. Lai visas latviešu valodas stundas būtu šādas

FOTO

Informāciju sagatavoja:

7.a klases skolniece Irēna Jasvina

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola