Izrāde Latvijas Nacionālajā operā

Latvijas_soma 

Sestdien, 15. decembrī, mēs, Daugavpils 3. vidusskolas 10. klašu skolēni, iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros bijām operā uz izrādi "Turaidas Roze". Visiem izrāde ļoti patika: skanīgās skatuves mākslinieku balsis izraisīja dažādas emocijas, skatītāji jūta līdzi varoņu liktenim, arī dekorācijas papildināja izrādes vizuālo tēlu.

Izrāde bija par mīlestību. Tās pamatā ir izmantota leģenda par Maiju - Turaidas Rozi. Stāsts sākās ar to, ka Greifs atrada mazu meiteni kara laukā. Meiteni nosauca par Maiju. Maija izauga skaista un gudra. Pēc laika, audžutēvs nolēma Maiju saprecināt ar dārznieku Viktoru, bet meitene jau bija iemīlējusies Jakubovskī. Greifs pats saprot, ka arī viņš, audžutēvs, ir iemīlējies Maijā. Neskatoties uz visu, Jakubovskis nolēma cīnīties par Maiju un lūdza palīdzību Lūzmai, par ko sola būt kopā ar viņu. Lūzma naivi ticēja Jakubovskim un pastāstīja par vietu, kur viņš varētu satikt Maiju. Izrādes laikā paralēli tika atklātas arī citu operas varoņu attiecības. Beigās skatītājiem lika saprast, ka tieši Jakubovskis mīlēja Maiju.

 

Izrādes noslēgumā uz skatuves skaisti nokrita baltas rozes. Tas bija neaizmirstami, aizkustinoši un ļoti simboliski! Mēs vēlētos apmeklēt operu vēlreiz, jo uzskatām, ka vienmēr ir jāpilnveido savas zināšanas par latviešu kultūru!

Opera_1

Opera_2

Opera_3

 

Informāciju sagatavoja:

10.c klases skolniece Tatjana Hasjuka

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola