“Saule brauca debesīs”

Latvijas_soma

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Latvijas „Skolas soma” 3.a un 3.b klases skolēniem pasniedza dāvanu – Rozes Stiebras animācijas filmas „Saule brauca debesīs” noskatīšanos. 13. decembrī skolēni devās uz Latviešu kultūras centru, kur varēja redzēt jaunāko Latvijas simtgadei veltīto animācijas filmu.

Šī animācijas filma ir klasiķes Rozes Stiebras vizuāla poēma par Latviju kā Saules meitu, kura piedzimst tumsā, tiek nozagta, bet vēlāk atbrīvota, lai uzplauktu kā skaists zieds mūžībā.

Sižets ir kā piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem pilns ceļojums, kura laikā ikvienam jāpierāda gan drosme un attapība, gan izturība un izpalīdzība.

Beigas, protams, ir laimīgas! Visiem kopā tomēr izdodas pārvarēt Tumsas valdnieces Selēnas izliktos slazdus un atbrīvot Saules meitu. Pazemes pasaule nogrimst dziļā dzelmē, vienlaicīgi kļūstot par pamatu un saknēm Gaismas kokam, kurš paceļas debesīs, uznesot tur arī Saules meitu.

Skolēni ar lielu interesi sekoja līdzi animācijas filmas spraigajam sižetam un ar lielu aizrautību dalījās savās pārdomās par redzēto.

3. klašu skolēni aicina visus noskatīties šo jaunāko pašmāju animācijas filmu!

                                                                            

Informāciju sagatavoja:

3.a un 3.b klases skolēni un skolotājas

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola