Komēdija "Jaungada taksometrs"
Latvijas_soma

Gada pēdējā mēnesī, kurš ir rosības un dažādu aizraujošu notikumu pilns, 9 a un 9 b klašu “Skolas somā” iekrita pirmsvētku dāvana - aicinājums noskatīties režisora Māra Martinsona romantisko komēdiju "Jaungada taksometrs". Un tā, draudzīgā solī, ceturtdienas pēcpusdienā, (13.decembrī) devāmies baudīt kino!

Filma "Jaungada taksometrs" stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometrā nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tovakar viesojusies viņa automobilī, - kašķīgu pāri, pagurušu Salaveci, trokšņainus ķekatniekus, satrauktu līgavaini un pat grūtnieci.

Komēdijā filmējušies Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Valdis Melderis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa - Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece – Gavere un vēl daudzi citi pazīstami aktieri un sabiedrībā zināmas personības.

Visspēcīgākās emocijas kino biežāk izraisa lietas, kas netiek rādītas, bet notiek vien skatītāja galvā. Daudzus filmas stāstus režisors ir atstājis aiz aizvērtām durvīm. Gan jautājumi, gan atbildes jāmeklē pašiem.

Šī filma lika aizdomāties par lietām un cilvēkiem, kas mūsu dzīvēs ir nozīmigi - svarīgi! Pateikt vai Nepateikt, šis lēmums daudz maina. Ir jāsper solis un jāsaka, jo viss būs labi.

Spēlfilmā atainotas arī mūsdienu pasaules ne tik glaimojošas lietas, kuras acīmredzami liek aizdomāties par morāles un tikumības jautājumiem.

Pēc filmas noskatīšanās skolēniem bija iespēja izteikties, atklāt savas domas. Oo, kas tā bija par īstu emociju un vārdu kauju! Katram bija savs viedoklis, diskusijas aizrāva, un pat skaļais zvans stundas beigās, kurš centās pielikt punktu, bija zaudētājs.

Viennozīmīgi, zaudētāji nebūs skatītāji! Filmas izskaņā, labo un slikto, melno un balto, pārklāj mīlestība, dodot katram no mums saujiņu siltuma, saujiņu cerības un par spīti visam, - ticību Ziemassvētku brīnumam!

 

Daugavpils 3. vidusskolas 9 a un 9 b klašu skolēni,

Kuplā latviešu valodas pedagogu saime

( N.Kokiņa, R.Neverovska, L.Kravceviča, L.Frolova, M.Daugsta)

Klašu audzinātāji S.Lazdāne, I.Jasvina

un direktora vietniece audzināšanas darbā N.Petrova

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola