Latvijas skolas soma
Tas tik bija cirks!

SkolasSoma

 Pavasarī 1.-2.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties cirka izrādi “Alise brīnumzemē”, pateicoties iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piedāvājumam. Izrādi varēja vērot ierakstā – savā datorā vai citā viedierīcē.

Skolēnus pārsteidza krāsaino ziepju burbuļu šovs, aizrāva zaķa triki uz krēslu piramīdas, Alises triki gaisā un krāšņie specefekti.

Cirks_11

Lasīt tālāk...
 
Maģija vai meistarība

SkolasSoma

7.a un 7.b klases skolēni noskatījās virtuālās ekskursijas tiešsaistes ierakstu Pecolli Iluzionisma teātrī “Mystero”, kas bija iespējams, pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”.

Virtuālās ekskursijas laikā Iluzionisma teātra un muzeja “Mystero” izveidotāji, burvju mākslinieki Dace, Dante un Enriko Pecolli (Pezzoli), iepazīstināja ar burvju skatuves mākslas noslēpumiem un attīstības vēsturi Latvijā un pasaulē.

BurvjuMaksla_1

Lasīt tālāk...
 
Senajā skolā ieskatoties

SkolasSoma

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma ” ietvaros 5.a un 5.b klases skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodarbību “Senā skola”. Nodarbība notika platformā Zoom.us. Vēstures muzeja lektore skolēniem izstāstīja, ka senos laikos bērni devās uz skolu tad, kad bija apdarīti visi lauku darbi, tas ir, vēlu rudenī. Tā kā skola parasti atradās tālu no mājām, bērni tur dzīvoja visu nedēļu. Reizē ar stāstījumu lektore parādīja tā laika bērnu skolas somas un koka kastītes, kurās bērni ņēma līdzi pārtiku visai nedēļai. Senajā skolā galvenie piederumi bija tāfele, krīts un pulkstenis pie sienas, kas ļoti nozīmīgi ir arī pašlaik jebkurā skolā. Bērni atbildēja uz sagatavotajiem jautājumiem par nodarbībā dzirdēto, izdarīja secinājumus par to, kas kopīgs un kas atšķirīgs mūsdienu skolai un senajai skolai.

SenSkola_1

Lasīt tālāk...
 
Dueta “Santehniķi” muzikālā saruna “Kā no nekā radīt mūziku”

SkolasSoma

Prasme “no nekā” uzcelt, pagatavot, izveidot un turpmāk ilgtspējīgi pielietot praksē ir tas, pēc kā ir jātiecas ne tikai mūsdienu audzēknim, ne tikai pedagogam, bet jebkuram cilvēkam, jebkurai profesijai kopumā. Prasme improvizēt, radīt, eksperimentēt, radoši domāt, būt mobilam un drosme mēģināt – šādas prasmes un īpašības ir nepieciešamas mūsdienu sabiedrībā, it īpaši indivīdam, dzīvojot tajā, tādējādi veidojot pozitīvu un radošu vidi.

Dueta “Santehniķi” muzikālā saruna “Kā no nekā radīt mūziku” ir ļoti sekmīgs projekts, ko piedāvā piedzīvot iniciatīva "Latvijas skolas soma", un veiksmīga mūzikas stundas tēma, kas mudina audzēkņus uz pārdomām, vēlmi darboties un ievieš motivāciju mēģināt, veidot, sapņot un eksperimentēt.

Lasīt tālāk...
 
Iluzionisma šovs

SkolasSoma

Pateicoties iniciatīvai “Skolas soma”, 8.a un 8.b klases skolēniem bija unikāla iespēja ieskatīties mistiskās burvestības pasaulē.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 14
Daugavpils 3. vidusskola