NODARBĪBA "PIRMIE SOĻI INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJU PASAULĒ"

Pirmajā dienā , es noklausījos lekciju par programmēšanu DU. Bija diezgan interesanti , bija daži jautājumi lekcijas beigās un par pareizām atbildēm bija balvas. Diemžēl neizdevās to saņemt , jo visi sāka bļaut virsū. Šogad Daugavpilī strādā 38 programmisti, ar katru gadu skaits palielinās. Nākamajā dienā es biju lekcijā par medicīnu. Tur ir lieliskas iespējas aizbraukt uz ārzemēm , ja tev ir augstas atzīmes. No tā var iegūt vairāk zināšanu, uzzināt kā citi mācās un strādā. Ir daudz variantu, par kuru tu vari mācīties, piemēram, par medmāsu,sanitāru utt. Lekcijas beigās, viņi piedāvāja ekskursiju pa universitāti. Parādīja manikenus uz kuriem veic ārstēšanas pārbaudījumus. Diemžēl , es nevarēju būt tur līdz galam, jo pēc dažām minūtēm vajadzēja būt citā vietā. Es aizskrēju uz Ģimnāziju, kur bija plānota lekcija par Bankas Augstskolu. Es paspēju , bija ļoti daudz cilvēku  ka dažiem nepietika vietas kur sēdēt. Bija ļoti interesanti. Bija daudz piemēru un diskusiju. Diemžēl šajā augstskolā  ir ļoti liela konkurences. Gribētos vairāk visu pastāstīt sīkāk, bet teksts pārsniedz 200 vārdu.

Informāciju sagatavoja:

Artūrs Sprukts 12.a

 

Karjeras  nedēļa Daugavpilī man  pagāja ļoti interesanti un aizraujoši. Pagājušās nedēļas laikā, mēs apciemojām Daugavpils Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti, kur mēs saņēmām ļoti daudz lietderīgas informācijas par IT sfēru.

 Tomēr, gribētos nedaudz sīkāk pastāstīt par mūsu vizīti vietējā universitātē. Ieejot DU, mēs trijatā, vienlaikus sajutām to īpašo, studentu ikdienas atmosfēru. Tā bija pilna ar draudzību, mācībām un, protams, ar labu noskaņojumu. Universitātes vidū es saskatīju skaisto dārziņu ar dzīviem augiem, kas atgādināja man bērnudārzu, jo tajā bija gandrīz identisks dārziņš. Pēc 20 minūšu meklēšanas, mēs atradām to, 308. kabinetu, kur mēs klausījāmies par kādu uzņēmumu, kurš  sadarbojas ar DU  studentiem no informātikas fakultāti. Uzņēmuma pārstāvis stāstīja ar ko konkrēto viņi nodarbojas, viņu produkcijas būtību un pēc kuriem parametriem, izvēlās studentus, kuri strādās pie viņiem.

  Kopumā, man ļoti patika šī nedēļa, jo es saņēmu ļoti daudz lietderīgas informācijas, kura noteikti palīdzēs, manas nākotnes profesijas izvēlē. Man gribētos, lai tādu notikumu būtu vairāk, jo tagad, kad līdz studiju izvēlei palika daži mēneši, gribētos zināt vairāk par universitātēm, lai izvēlētos sev vispiemērotāko ceļu.

 Informāciju sagatavoja:

Pimanovs V. 12.a

 
Daugavpils 3. vidusskola