MĀCĪBU EKSKURSIJA " PIRMIE SOĻI ZINĀTNĒ"

Karjeras nedeļas laikā es devos uz Daugavpils Universitātes organizēto ekskursiju ar nosaukumu „Pirmie soļi zinātnē”, kas iekļāva iepazīšanos ar jaunā Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusa laboratorijām.  Ekskursijas laikā bija patīkami novērot  tādas iepriekšparedzētās lietas skolēniem ar ierobežotām spējām kā Braiļa raksts uz platēm ar kabineta/ auditorijas numuriem un nosaukumiem, kas, manuprāt, ir iestādes līmeņa rādītājs.  Arī aprīkojums, kas ir viens no modernākajiem ne tikai Latvijas teritorijā, bet pat Eiropā, atstāja iespaidu.  Kopumā,  bija aizraujoši.

Informāciju sagatavoja:

Novičonoka Kristina, 12 b

 

Karjeras nedēļā mēs apmeklējam trīs augstskolu prezentācijas. Trešdien mēs bijām Valsts Ģimnāzijas aktu zālē, kur tika stāstīts par iespēju studēt Banku Augstskolā. Sākumā bija interesanta izloze, kuras laikā varēja saņemt dāvanas. Mēs uzzinājām par darba piedāvājumu, par kopmītnēm un studiju samaksu. Prezentācijas beigās visiem uzdāvināja bukletus.

Ceturtdien mēs bijām Rīgas Tehniskās Universitātes Daugavpils filiālē. Tur mums stāstīja par mācībām, kādus noteikumus ir jāizpilda, lai kļūtu par studentu, kādus eksāmenus jānokārto skolas laikā. Piedāvāja paņemt speciālu lapu, kurā ir noradītas visas fakultātes Daugavpilī, budžeta vietas un cenas. Beigās varēja izvēlēties apskatīt trīs fakultātes – datortehnikā, mehānikā un inženierijā.

Informāciju sagatavoja:

Aleksandra Vaņkova

 
Daugavpils 3. vidusskola