ATVĒRTO DURVJU DIENA DAUGAVPILS MEDICĪNAS KOLEDŽĀ

Karjeras nedēļā es biju divās iestādēs. Bet gribu pastāstīt par vienu, kura vairāk iepatikās. Tā ir medicīnas koledža. Mēs tur apskatījām dažādus kabinetus, mulāžus ar kuriem strādā studenti mācību procesā. Mēs ieguvām daudz informācijas. Mācoties šajā koledžā, mēs varam iegūt 1.līmeņa augstāko izglītību. Lai iestātos vajag pabeigt skolu ar vismaz 6.5 vidējo balli. Protams, ar labām pamatzināšanām  kīmijā un bioloģijā. Pirmo līmeni vēl var paaugstināt Latvijas Universitātē,piemēram, studējot  bakalaura studijās var doktorantūrā. Medicīnas koledža piedāvā māszinības programmu, ārtniecības programmu un arī tādas programmas kā  sociālā aprūpe un sociālā rehabilitācija.Vēl man iepatikās tas, ka studentiem notiek prakse mūsu reģionālajā slimnīcā. Un gandrīz visi studenti paliek tur strādāt, protams, ja vēlās. Beidzot medicīnas koledžu, tu iegūsti medicīnas pamatzināšanas. Turpmāk , tu vari agpūt kursus un droši strādāt par kosmetologu. Es varu pateikt, ka šo iestādi daudzi cilvēki reklamē, kuri to ir absolvējuši. Tā ir viena no mācību iestādēm, kurā es gribētu mācīties.

Informāciju sagatavoja:

J. Isate

 

Karjeras nedēļas ietvaros es biju apciemojusi Daugavpils medicīnas koledžu kopā ar savām klasesbiedrenēm.  Tur mēs iepazināmies ar studēšanas iespējām un saņēmām noderīgu informāciju par iestāšanos koledžā.  Pēc lekcijas mēs devāmies eksursijā pa koledžas mācību kabinetiem, kas ir sadalīti pēc noteiktām studēšanas programmām iekļautajām nozarēm – no jaundzimušo aprūpes  līdz veneroloģijai.  Mums bija iespēja apskatīt un pieskarties medicīnas iekārtām, aprīkojumam un mācību manikeniem, kas ir paredzēti praktiskajām nodarbībām.  Ekskursija bija informatīva un uzskatāma  – bija interesanti un noderīgi iegūt priekšstatu par to, ar ko es strādāšu,  ja nākotnē, pēc  skolas beigšanas,  došos stūdēt tieši šajā mācību iestādē.

 Informāciju sagatavoja:

K. Novičonoka

 

Man grūti izvēlēties savu nākamo profesiju, tāpēc es apmeklēju dažādas augstskolas atvērto durvju dienās, jo man liekas, ka mana sirds varēs sajust īsto profesiju tieši tur, kur es atradīšos un palīdzēs man ar tās izvēli. Vairāk man patīk matemātika kā mācību priekšmets, bet man bija ļoti interesanti, ko var piedāvāt mūsu medicīnas koledža.

Šī koledža nav tik liela, tur mācās aptuveni 300 cilvēku, bet tomēr atmosfēra ir ļoti mājīga un pazīstama. Medicīnas koledža ir savienota ar viesnīcu, tāpēc es domāju, ka studentiem ir ērti, jo nekur nevajag braukt, viss ir blakus. Koledžā var apgūt 4 profesijas - māsa, ārsta palīgs, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs. Tur ir ļoti daudz dažādu kabinetu un lielu telpu, bet es visvairāk atceros 3 kabinetus – 1. bērnu kabinets, kur varēja paturēt lelli uz rokām, kurai svars ir kā īstam piedzimušam bērnam, 2. farmacepta kabinets, kur bija liels skapis uz visu sienu ar medikamentiem, 3. ādas slimības kabinets, kur uz visām sienām karājas piemēri no putām veidoti, kas nozīmē dažādas ādas slimības. Nesen parādījās koledžā jaunas tehnoloģijas un tagad studentiem būs vieglāk iemācīties un ātrāk palīdzēt slimiem cilvēkiem.

Manuprāt, šī koledža ir ideāla vieta studentiem pēc 12. klases, kuriem patīk viss, kas saistīts ar medicīnu, jo ne katra medicīnas koledža var piedāvāt tādās jaunas tehnoloģijas kā šeit. Man ļoti patika šī vieta, tāpēc es vēlreiz visu apdomāšu un iespējam pēc 12. klases beigšanas iešu tur mācīties.

Informāciju sagatavoja:

 N. Kovaļenko

 

 

Mūsu skolai bija brinišķīga iespēja apmeklēt daudzas augstskolas, koledžas, augstskolas karjeras nedēļas laikā, lai izdarītu pareizo izvēli mācībās savā nākotnē. Visvairāk man bija vēlme apmeklēt mūsu Daugavpils medicīnas koledžu.

Mūs sagaidīja ļoti viesmīlīgi. Pastāstīja galveno un visinteresantāko informāciju, paskaidroja par piedāvātajām profesijām un atbildēja uz visiem uzdotiem jautājumiem. Medicīnas koledžā var apgūt medmāsas, ārsta palīga, sociāla aprūpētāja un medmāsas palīga profesiju. Pēc prezentācijas mūs laipni ielūdza apskatīt jaunierīkotus kabinetus. Mēs varējām pamēģināt izmērīt pulsu, apskatīt daudzas ādas slimības mulāžus un daudzas lelles, kuras palīdz nākotnes ārstiem mācībās un praksē. Meitenēm visvairāk iepatikās dzemdību kabinets, kur bija mazuļu lelles tieši tādas, kā dzīvē. Tās varēja pataustīt un paņemt  rokās un pārbaudīt vai proti pareizi turēt uz rokām jaundzimušo. Taču gandrīz visi zēni pievērsa savu uzmanību farmācijas kabinetam, kur plauktās bija liels skaits dažādu pudelīšu un kārbiņu ar tabletēm un citiem medikamentiem.

Man šķiet, ka mūsu Daugavpils medicīnas koledžā ir brinišķīga iespēja mācīties pilnīgi bezmaksas medicīnas pamatus un tikai, tad vajag iet uz universitāti un daudzus gadus mācīties tālāk, jo ārsts nav vienkārši profesija, tas ir aicinājums un ļoti liela atbildība.

 Informāciju sagatavoja:

Ē. Sauka 

 
Daugavpils 3. vidusskola