Karjeras nedēļa mūsu skolā

   No š.g. 26.līdz 30.oktobrim mūsu skolā notika karjeras nedēļa „Klau! Sadzirdi un liec aiz auss!”, kuras sauklis ir aicinājums ieklausīties un sadzirdēt savas iespējas. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību, karjeras nedēļas pasākumi, diskusijas, karjeras spēles un konkursi notika gan klātienē 1.-6.klašu skolēniem, gan attālināti un tiešsaistē 7.-12.klašu skolēniem.

4_a_3

   Karjeras nedēļas laikā 1.-6.klašu skolēni piedalījās zīmējumu izstādē „Skanošās profesijas” ar iespēju atainot profesiju, kuru var saklausīt apkārtējie un sadzirdēt skaņu. 4.a klases skolēni attēloja, viņuprāt, skanošas profesijas, kas saistītas ar medicīnu, un muzikālās profesijas: ārstus, dīdžejus. 5.a klases skolēni šādas profesijas saistīja ar interjera dizainu, arī muzikālām profesijām.

   Klases stundu laikā klašu audzinātāji sadarbībā ar karjeras konsultantu iepazīstināja 1.-3.klašu skolēnus ar būvnieka profesiju, pildīja radošu uzdevumu konkursam „Kādu māju būvētu tu!”, kā arī skolēni veidoja kolāžu no papīra ”Mana sapņu māja”. Radošākajiem darbiņu autoriem bija iespēja saņemt veicināšanas balvas no PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums”.

   4-6.klašu skolēni iepazinās ar dažādām profesijām, noskatoties prezentāciju ”Daugavpils Būvniecības Profesiju parāde”, piedalījās karjeras spēlē „Uzmini profesiju!” ar mērķi uzzināt skolēnu izpratni par dažādām profesijām. Katrai klasei karjeras nedēļas noslēgumā bija interesants uzdevums: attēlot kopīgā fotogrāfijā profesiju, kura visvairāk viņiem iepatikās, ar dažādiem šai profesijai raksturīgiem elementiem. Skolēnu izvēlēto profesiju vidū bija pavāra un celtnieka profesija.

   Savukārt 7.-12.klašu skolēni, kuri mācījās attālināti, piedalījās PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” piedāvātajā viktorīnā „Liec aiz auss!”, kas tika izveidota kā virtuāla tūre pa mācību iestādi ar mērķi iepazīt profesijas un tiešsaistes tests par šim profesijām.

   Latgales Centrālās bibliotēkas Gaismas bibliotēkas Facebook kontā tika izveidota atvērta grupa „Satiec profesionāli digitālajā vidē!”. 5.-12.klašu skolēniem bija iespēja iepazīt septiņas profesijas (grafiskais dizainers, bibliotekārs, mūziķis, programmētājs, IT projektu vadītājs, lauksaimnieks, jaunatnes lietu speciālists). Lielu skolēnu interesi izraisīja programmētāja un grafiskā dizainera profesijas.

   28.oktobrī 7.-12.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties tiešsaistes diskusijā facebook.com/TavaiKarjerai „Uzklausi, padomā un izlem pats”. Diskusijas laikā eksperti apsprieda aktuālās profesijas (zobārsts, lokmetinātājs, būvinženieris), kā arī jauniešu motivāciju pareizas profesiju izvēlei. Skolēnu vecākiem arī tika piedāvāta iespēja noklausīties tiešsaistes diskusiju facebook.com/TavaiKarjerai 27.oktobrī plkst.19.00 „Karjeras lēmums. Kā virzīt. Kā runāt? Kā atbalstīt?” Vecāki varēja saņemt praktisku informāciju par karjeras konsultācijām un citiem karjeras atbalsta mehānismiem, kas pieejami izglītības iestādēs.

   Kopumā karjeras nedēļā ieplānoto izdevās īstenot, pateicoties lielai atsaucībai un sadarbībai ar klašu audzinātājiem, un, protams, ka lielu atbalstu šī pasākuma īstenošanai sniedza Valsts izglītības attīstības aģentūras piedāvātās iespējas karjeras atbalstam.

2_b

2_b_2

2_b_3

4_a

4_a_2

4_b

4_b_2

4_b_4_1

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

pedagoģe karjeras konsultante

Inna Čapule

 
Daugavpils 3. vidusskola