Viss sākas ar izvēli

nakotnes_profesija_4a

    Katru dienu mēs veicam simtiem izvēļu – gan par vienkāršiem, gan ļoti svarīgiem jautājumiem. Viena no būtiskākajām izvēlēm vēl skolas laikā ir nākamās profesijas izvēle. Kā zināt, kura ir īstā izvēle? To var sajust, apzinoties savus talantus un intereses, jāuzdrīkstās likt tos lietā. Bērni nebaidās izzināt, just un sapņot.

   4.a klases skolēni karjeras nedēļas laikā pildīja testu par interesēm. Tests palīdzēja noskaidrot, kurās profesionālajās jomās bērna intereses ir visizteiktākās un kādas izglītības iespējas paveras katrā no tām. Skolēnu intereses parādās tādās profesionālās jomās kā sociālā labklājība, arhitektūra un būvniecība, dzīvās dabas zinātnes, datorzinātnes, matemātika un statistika, pakalpojumi, transports, informācijas un komunikāciju zinātnes, inženierzinātnes un tehnoloģijas, fizikālās zinātnes, pedagogu izglītība, izglītības zinātne un vadība.

   Karjeras nedēļā skolēniem bija uzdots uz lapas uzzīmēt savu nākotnes profesiju. Bērni aktīvi ķērās pie uzdevuma izpildes, rezultāti bija interesanti. Skolēnu zīmējumos redzams, ka bērni sevi nākotnē redz skaistumkopšanas, izglītības, medicīnas, aizsardzības, datorzinātnes, mākslas sfērās. Skolēni vēlas kļūt par bērnu ārstu, bērnudārza audzinātāju, zobārstu, ugunsdzēsēju, apsargu, celtnieku, frizieri, vizāžistu, gleznotāju, kā arī parādās jaunas intereses - blogeri, kas pēdējā laikā kļuvuši īpaši populāri un piesaista bērnu uzmanību. 

  Katram atveras durvis, galvenais izvēlēties to, kas patīk un interesē. Prieks, ka skolēniem ir savs redzējums par nākotnes profesiju. Kopīgiem spēkiem mēs varam ievirzīt un palīdzēt īstenot bērnu nodomus.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

4.a klases audzinātāja

Ilze Jonāne

 

 
Daugavpils 3. vidusskola