Ēnot ir interesanti un noderīgi

Š.g. 12.februārī mūsu skolas skolēni piedalījās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētajā karjeras izglītības pasākumā skolu jauniešiem “Ēnu diena”. Šogad ēnotājiem tika piedāvātas 10450 vakances.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un sagatavoties darba tirgum.

Mūsu skolas visjaunākais ēnotājs bija no 6.klases, kas apmeklēja pētnieku enerģētikas un elektronikas jomā. Liela interese bija par robežsargu ikdienu. Skolēni ēnoja programmētājus, juristus, karjeras konsultantu, vetārstu, finanšu direktoru, ķīmijas tehnologu, operāciju medicīnas māsu, angļu filoloģijas pasniedzēju, muzeja speciālistus, būvinženierus.

Katrs skolēns saņēma apliecinājumu un nelielu raksturojumu par pavadīto dienu, par piedalīšanos dažādās aktivitātēs, par skolēna interesi, motivāciju darboties šajā sfērā.

No darba devēju puses bija pozitīvas atsauksmes par mūsu skolēniem.

Paldies visiem 6.-12.klašu skolēniem, kas izrādīja interesi un piedalījās Ēnu dienā!

 

Informāciju sagatavoja:

pedagoģe karjeras konsultante

Gunta Ivanova

 
Daugavpils 3. vidusskola