Karjeras nedēļa 2019 “Ielogojies nākotnē!”

No š.g. 14.oktobra līdz 18.oktobrim 83 Latvijas pilsētās un novados norisinājās Karjeras nedēļa, kuru jau septīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām. Šī gada tēma ir nākotnes profesijas un prasmes, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. Karjeras nedēļas laikā Latvijas izglītības iestādēs notika dažādi ar profesiju iepazīšanu un izvēli saistīti pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas, kurās akcentēta mākslīgā intelekta un tehnoloģiju loma nākotnes profesijās. Karjeras nedēļas sauklis šogad ir “Ielogojies nākotnē!”, rosinot jauniešus apzināties straujās izmaiņas tehnoloģijās, sabiedrībā un vidē.

Karjeras nedēļas pasākumos iesaistījās arī mūsu skolēni. 14.oktobrī uz Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumu "Nākotnes profesijas: Izaicinājumi un izvēle!” Daugavpils Inovāciju centrā devās 8.a klases skolēni kopā ar skolotāju I.Kazakeviču. 8.a klases skolniece Diāna Grizāne stāsta par saviem iespaidiem: “Pasākumā mums bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem. Pasākuma mērķis – iepazīties ar dažādu jomu speciālistiem un iegūt priekšstatu par savu nākotnes profesiju. Par savām profesijām stāstīja fiziķis, ķīmiķis, 3D dizainiers, fizioterapeits un IT speciālists. Mums bija arī iespēja piedalīties eksperimentos, ko mēs veiksmīgi izmantojām. Eksperimentu starplaikos par katru no profesijām mēs aizpildījām darba lapas, par kurām varēja iegūt balvu. Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāta arī tējas pauze. Turpinājumā bija vēl dažas aktivitātes, pēc kurām sākās apbalvošana. Katrs no profesijas pārstāvjiem izvēlējās labāko un interesantāko darbu autorus, kuri vēlāk tika apbalvoti. Diemžēl nevienam no mums nepaveicās.”

15.oktobrī 3.a klases skolēni kopā ar klases audzinātājām I.Vitkovu un I.Andrejevu devās uz Daugavpils Neatliekamās palīdzības staciju, kur varēja vērot, kā tiek saņemts izsukums un kā mediķi dodas palīgā cilvēkiem. 12.a klases skolnieces vēlējās tuvāk uzzināt par tēmu "Profesija: Skaistumam un harmonijai!" un tāpēc devās uz SIA "Relax&SPA". Skolnieces K.Kuzņecova un S.Pavinska dalās ar saviem iespaidiem: “Mūsu klasei bija iespēja apmeklēt SIA “Relax & Spa” skaistumkopšanas salonu. Salonā mūs satika direktore  Natālija Kudiņa, viņa arī piedāvā masāžas, vizāžistes un manikīra pakalpojumus. Natālija stāstīja par savu profesiju un darbu, par masāžas veidiem, aromterapiju un dažādiem darbarīkiem, kas tiek izmantoti skaistumkopšanā. Mēs ievērojām, ka darba vieta bija kopta un dezinficēta, kas ir ļoti svarīgi tādā darba jomā. Es izmantoju iespēju piedalīties Natālijas masāžas meistarklasē, viņa mācīja pareizi veikt masāžu. Mūs ļoti ieinteresēja šī darba joma, tas ir diezgan lietderīgi. Es uzskatu, ka apmeklētājiem paliks labs iespaids. Esam pateicīgas karjeras konsultantei G.Ivanovai un klases audzinātājai par organizēšanu un iespēju iepazīties ar šīs nozares īpatnībām un aizdomāties par savas karjeras iespējām.” 11.b klase izmantoja iespēju tikties ar Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona karavīriem Latgales Centrālajā bibliotēkā.

16.oktobrī 6.c klases skolēni devās ekskursijā uz SIA “PET VET klīniku” un uzzināja, kādas mūsdienās ir iespējas palīdzēt sasirgušiem dzīvnieciņiem.

17.oktobrī 12.a un 12.b klašu pārstāvji piedalījās Izglītojošā spēlē „Kas? Kur? Kad? Futurologi runā!” Skolēnu komandas sacentās erudīcijā un atjautībā par izglītības, profesiju klāsta,  darba tirgus attīstības tendencēm, par futurulogu pētījumiem dažādās zinātniskajās jomās, profesiju izmaiņām un attīstības tendencēm. Paldies par komandas sagatavošanu  pedagogam S.Zabarovskim!

18.oktobrī  LCB ASV informācijas centrā notika Karjeras nedēļai veltīts seminārs vidusskolēniem “Your Motivation Letter”. Šajā pat dienā 10.a klases skolēni ar klases audzinātājām R.Neverovsku un H.Skripničenko apmeklēja Swedbank Daugavpils filiāli, savukārt 12.b klases skolēni ar klases audzinātaju L.Koroševsku vēroja, kāds ir miltu ceļš līdz maizītei uzņēmumā “Latvijas Maiznieks”. Vistālākais ceļš uz iespējamo nākotnes profesiju bija jāmēro12.a un 11.klases skolēniem, kuri devās uz LU Dabaszinātņu akadēmisko centru, lai uzzinātu par iespējām studēt, kā arī apmeklēja uzņēmēju izstādi.

 FOTO

Informāciju apkopoja:

pedagoģe karjeras konsultante

Gunta Ivanova,

direktora vietniece izglītības jomā

Anita Pleša

 
Daugavpils 3. vidusskola