Tuvojas Ēnu diena!

Ēnu devēji aicināti reģistrēt savas vakances tiešsaistes karjeras izglītības biržā skolu jauniešiem — portālā enudiena.lv — līdz 30. janvārim. Savukārt no 14. janvāra pieteikšanos piedāvātajām vakancēm uzsāks arī skolēni, potenciālie ēnotāji, un viņu pieteikumi tiks pieņemti līdz 7. februārim. 

Pagājušajā ĒNU DIENĀ 2018 piedalījās 1542 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8044 vakances, kas bija par 17% vairāk nekā 2017. gadā. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 49 000 reģistrētu ēnotāju. ĒNU DIENĀ 2018 pieprasītākās profesijas bija programmētājs, ārsts, radio diktors, gaisa kuģa stjuarts. Savukārt ēnu devēju piedāvātākās profesijas bija sabiedrisko attiecību speciālists, projektu vadītājs/direktors, ugunsdzēsējs/glābējs.

2018. gadā ēnoja 498 skolēni no Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm. Ēnot gribētāju bija vairāk, taču daļa skolēnu netika apstiprināti. Pieprasītākās jomas skolēnu vidū - medicīna, vadība, transports, sabiedriskās attiecības un TV, bizness, finanses, IKT, pašvaldības darbs.
ĒNU DIENAS mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Lai piedalīties aktivitātē skolēniem jāveido vai jāatjauno savs profils ĒNU DIENAS portālā enudiena.lv.  Skolēni izvērtē pieejamās vakances un piesakās uz vienu izvēlēto vakanci, rakstot motivācijas vēstuli. Ēnu devējs izskata motivācijas vēstules, izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos ĒNU DIENĀ, 13. februārī.
 
Daugavpils 3. vidusskola