Teātra pulciņa ekskursija

26.02.2018. skolas teātra pulciņš ar skolotāju A. Laizāni devās ekskursijā uz Daugavpils teātri, balstoties uz projekta ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, lai varētu apgūt mākslas jomas dažādas prasmes un iepazīties ar teātri – kā “māju “, kurā darbojas daudz profesiju pārstāvji.

Skolēnus sagaidīja Dainis Melāns, ceļojums varēja sākties. Noskaidrojām, ka skolēni ir redzējuši teātra zāli, kur skatījās izrādes un garderobi, noskaidrojām arī to, ka skolēni zina, ka teātrī strādā – aktieri...

Skolēni uzzināja, ka teātrī ir sava frizētava, kur mēs ieraudzījām neskaitāmi daudz un dažādu parūku, ļoti lielus spoguļus grimētavā, kostīmu garderobi, butaforijas cehu – kur sastapām zirgu ,vistas – kā dzīvi ,kā arī lielu torti, dažādas puķes.

Teātra deju zāle tik liela, ka ieejot gribējās dejot polonēzi...

Skolēni uzzināja kādas iemaņas un prasmes vajadzīgas, lai kļūtu par aktieri, izrādās teātrī vēl ir šādas profesijas bez kā nevar iztikt – apgaismotājs, grimētājs, frizieris, kostīmu mākslinieks, režisors, horeogrāfs, mūzikas atskaņotājs, kasieri, skatuves darbinieki un apkopēji.

Mūsu mazie pulciņa pārstāvji bija sajūsmā par visu, ko redzēja un dzirdēja, un, strādājot nodarbībās, varēs dzirdēto arī pielietot, pilnveidojot savas aktierprasmes.

Paldies, Daugavpils teātra vadībai par sadarbību un personīgi Dainim Melānam par jauku ekskursiju.

Paldies, teātra pulciņa dalībniekiem un skolotājai A.Laizānei par sadarbību, lai ir iedvesma turpmākai darbībai.

FOTO


Informāciju sagatavoja:

pedagogs karjeras konsultants

Gunta Ivanova


 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola