Ēnu diena 2018

14. februārī jauniešiem visā Latvijā bija iespēja piedalīties  atpazīstamā un atzītā Junior Achievement karjeras izglītības programmā skolas audzēkņiem, kuras laikā skolēniem ir iespēja iepazīties ar kādu viņiem interesējošu profesiju un vairāku stundu garumā vērot tās darba ikdienu, kļūstot par “ēnu”.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Kopumā Ēnu dienu apmeklēja 24 audzēkņi. Mūsu skolēni bija Latvijas , Daugavpils Novada un Daugavpils pilsētas domēs, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē, Benu aptiekā vēroja farmaceita darbu, kļuva par DU rektora ēnu, ēnoja Latvijas farmācijas uzņēmuma “Grindex”, iesaistījās Daugavpils neatliekamas palīdzības ikdienas darbā un aktīvi piedalījās veterinārās klīnikas darba procesā un pat palīdzēja veikt operāciju. Dažiem skolēniem bija iespēja iesaistīties mūsdienās pieprasītākajās IT jomās darbībā-Inbox.lv, Esenta Baltic LABS Rīga, izglītības pārvaldes IT administrēšanā.

Ēnotājiem bija iespēja iepazīties ar viesnīcas “Dinaburga” darba specifiku, ka arī izprast žurnālista darba ikdienu uzņēmumos “Dautkom” un internetportālā ”Nash gorog”. Vienai mūsu skolniecei bija iespēja ēnot LGIA ĢIS un IT departamentā un iepazīties ar karšu sastādīšanās iespējām.

Šogad pirmo reizi Ēnu dienā piedalījās jaunāko klašu skolēni  no 4. un 6.klasēm. Ēnojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē skolniecei bija iespēja veidot savu pasi un apskatīt pases datu bāzi par saviem radiniekiem.

„Ēnu dienas” noslēgumā katrs skolēns saņēma apliecinājumu par savu dalību „Ēnu dienā”. Daloties ar iespaidiem par dienas gaitā redzēto un piedzīvoto, skolēni atzina, ka „ēnot” bija interesanti, radoši un lietderīgi.

Ēnotāji uzskata, ka visiem skolēniem jāizmanto šī iespēja, jo tikai redzot darba ikdienu un vidi, iespējams to objektīvi novērtēt. Dalībnieki izsaka pateicību visiem “ēnu devējām ” un labprāt piedalīsies šī pasākumā arī nākamgad!

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Skolotāji karjeras konsultanti

Ināra Jasvina

Veronika Krūmgolde

Gunta Ivanova

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola