Pasākums “Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas”

25. janvārī pilsētā notika interesants pasākums “Dizaina nozares potenciāls un attīstības perspektīvas”. Mūsu 11. un 12. klases skolnieces apmeklēja šo semināru par karjeras iespējām dizaina nozarē, kurš norisinājās PIKC ‘’Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā ’’Saules skola’’.

 

Semināru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu ”Saules skola”. Seminārs deva iespēju iepazīties ar izglītības iespējām dizaina jomā, jaunumiem un izaicinājumiem nozarē. Semināra apmeklētājiem bija iespēja uzzināt vairāk informācijas par dizaina nozares mantojumu, mūsdienu tendencēm un nākotnes attīstības perspektīvām, kuru sniedza Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Barbara Ābele. Savukārt dizaina praktiķi – Ernests Mucenieks un Evita Staģīte stāstīja par savu profesionālo pieredzi un iespējām strādāt grafiskā un modes dizaina jomās. Visi, kam dizains interesē kā nākotnes profesija, vairāk uzzināt par iespējām iegūt vidējo un augstāko izglītību šajā nozarē Daugavpilī un Latvijā.

Dienas otrajā pusē, kamēr skolēni piedalījās radošajās meistardarbnīcās, skolotāji varēja iepazīties ar Saules skolas mācību telpām un darbnīcu tehnisko aprīkojumu.

Sešu meistardarbnīcu laikā skolēniem bija iespēja iepazīt un darboties praktiski koka, tekstila, foto, reklāmas, apģērba un interjera dizaina jomās.  Skolēniem bija iespējas uzzināt kādas prasmes un iemaņas ir vajadzīgas, lai strādātu šajās nozarēs, ko tieši dara šo jomu speciālisti un pašiem izmēģināt sevi kādā specialitātē. Meistardarbnīcas bija organizētas tā, lai noslēgumā katrs dalībnieks varētu paņemt līdzi paša izgatavoto izstrādājumu – lampas abažūru, apdrukāto krekliņu, izgrebto koka trauku, rokassprādzi vai grāmatzīmi. Apģērbu dizaina darbnīcas dalībnieki sadarbojās ar Foto dizaina darbnīcu un rīkoja fotosesiju, kuras rezultātā katrs dalībnieks saņēma fotogrāfijas. Mūsu skolēni piedalījās foto dizaina un reklāmas dizaina darbnīcās. Meitenēm bija interesanti, jo viņi varēja līdzdarboties kopa ar meistariem, ka arī uzdot sev interesējošos un aktuālos jautājumus. Meistardarbnīcām atvēlētais laiks paskrēja nemanot – divu stundu laikā bija jāuzzina daudz jaunas informācijas un pašiem jāizmēģina to praksē. Jauniešu radošums un aizrautība pārtapa skaistos un kvalitatīvos dizaina objektos, kuri sagādāja prieku ne tikai pašiem dalībniekiem, bet patīkami izbrīnīja arī pieredzējušos skolotājus.

01

02-min

03-min

Informāciju sagatavoja:

pedagogs karjeras konsultants

Ināra Jasvina

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola