Skolā viesojas Valsts aizsardzības jomas pārstāvji

16. janvārī skolā viesojas Valsts aizsardzības jomas pārstāvji. Šajās tikšanās vidusskolēniem bija iespēja iepazīties gan ar ikdienu bruņotajos spēkos, gan iepazīties ar studiju iespējam pirms dienesta. Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas īsteno akreditēto studiju virzienu "Militārā aizsardzība". Akadēmijas uzdevums ir sagatavot profesionāli izglītotu komandējošo un militāro speciālistu sastāvu Latvijas valsts aizsardzības nozarei.

Iestājoties aizsardzības akadēmijā, kadetus sagaida ne vien dinamisks mācību process, bet arī dažādas priekšrocības, kas nav citās mācību iestādēs: studijas ir bez maksas - tās tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem; studiju laikā kadeti ir pilnā valsts apgādē un kadetiem nodrošina karavīra sociālās garantijas.

Aizraujoši izstāstot par mācībām un dienestu karavīri deva iespēju arī uzvilkt militāro ekipējumu, skaidrojot visas daļas un to nozīmi. Skolēni uzdeva vairākus jautājumus, aktīvi iesaistījās aktivitātē. Pēc pasākuma daži atzīstās, ka aizdomājas par karavīra profesiju. Skolēni uzsver šādā veida pasākumus ar profesionāļiem, kas dod iespēju iepazīties ar profesijām nevis no grāmatām un bukletiem, bet no cilvēkiem, kas darbojas šajā jomā.

FOTO

Informāciju sagatavoja

Ināra Jasvina

 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola