Tehniskās izglītības popularizēšana

Erasmus2

28.11.2016.

Rudens pēdējā mēnesī Daugavpils 3.vidusskolas skolotāji un skolēni uzsāka jaunu Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerības projektu „Apgūstot skaisto” (Learning BEAUTY) realizāciju.

Projekta mērķis ir popularizēt tehniskās izglītības, izmantojot ciešāku sadarbību starp vispārizglītojošo vidusskolu un tehnisko vidusskolu, pilnveidot pedagogu IKT prasmes.

Galvenais projekta koordinators ir Zespol Szkol Zawodowych w Wodzislawiu Slaskim ar savu pieredzējušo pedagogu komandu. Neatņemams nosacījums starptautiskajās tikšanās ir projekta koordinatora un viena skolotāja klātbūtne delegācijas sastāvā. Tāpēc no 23.novembra līdz 25.novembrim mūsu skolas delegācija (direktora vietnieki A.Jeremenko un J. Leončika) devās uz Poliju.

Tika pavadītas trīs saspringtas dienas  projekta darbā, kura laikā radošie projekta pārstāvji iepazīstināja klātesošos ar savām mācību iestādēm, pilsētām un valstīm. Galvenais šis tikšanas mērķis bija saplānot turpmāko darbu. Bija arī iespēja apmeklēt darbnīcu, kurā tika demonstrētas 3D printeri INKUBATOR 3D ar savam iespējam.

Spēka un entuziasma pilni mēs atgriezāmies rudenīgajā Latvijā, lai īstenotu iecerēto. Februāra mēnesi divi skolēni un divi skolotāji no mūsu komandas dosies uz Zespol Szkol Zawodowych w Wodzislawiu Slaskim, lai iepazītu starptautisko partneru pieredzi darbā ar IKT tehnoloģijām. Šādas apmācības notiks tehniskajās vidusskolas Čehijā un Latvijā. Pēc apmācībām vispārizglītojošo skolu skolēni katrā no dalībvalstīm demonstrēs iegūtas zināšanas apmācības laikā.

Priekšā mums ir divi interesanti projekta gadi. Mēs ticam, ka veiksmīgi sasniegsim savu mērķi un dalīsimies pieredzē gan ar savas skolas kolēģiem, gan ar pilsētu un Latgales novada skolu skolotājiem.

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ Apgūstot skaisto” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

 

Daugavpils 3.vidusskolas

Direktora vietniece

Jūlija Leončika

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola