APMĀCĪBA SKOLĒNIEM UN SKOLOTĀJIEM ITĀLIJĀ

ErasmusPlusO Logo_new-254x300

Daugavpils 3.vidusskolas projekta grupas pieredzes apmaiņas vizīte Itālijā.

 

Šī gada 24.- 28. oktobrī Daugavpils 3. vidusskolas Erasmus+ projekta "Lai top stāsts" grupas skolotāji un skolēni devās uz apmācībām uz Itālijas pilsētu Peskāru.

Šajā brīnišķīgajā pilsētā mūs sagaidīja Tinozzi pamatskolas kolektīvs direktores Annaritas Bini priekšgalā un viņu lieliskais orķestris un koris, kurš sniedza delegācijām jauku koncertu, kā arī viesus pagodināja Peskāras pilsētas mērs. Uzņemšana bija ļoti silta, tika prezentētas īsfilmas par katru delegācijas valsti, kā arī nosaukts katra viesa vārds un pasniegtas dāvanas.

Mūs gaidīja piecas piesātinātas darba dienas un jauni iespaidi un iepazīšanās. Šoreiz tikšanās un nodarbību tēma bija “Lasi un tev sekos“. Katru dienu skolotāji un skolēni apmeklēja viņiem paredzētas lekcijas un nodarbības dažādās pilsētas vietās.

Pirms skolēni no piecām valstīm uzsāka nodarbības, neformālās izglītības speciāliste Erika Gerardini novadīja vairākas aktivitātes, lai bērni iejustos jaunajā vidē un iepazītos viens ar otru. Skolēni apmeklēja Tinozzi skolas stundas, kur varēja iepazīt itāļu skolas īpatnības un atšķirības, sazināties ar skolēniem, pastāstīt par savu valsti un atbildēt uz dažādiem jautājumiem. Turpmāk nodarbības norisinājās Peskaras Eiropas aulā, kā arī Peskaras Mediju muzejā. Pasniedzējas A. Ranieri un M. Corongiu mācīja skolēniem interpretēt visiem labi pazīstamo pasaku “Sarkangalvīte”. Viena skolēnu viena grupa zīmēja ilustrācijas pasakai, bet otra uzņēma filmu. Starp nopietnajām nodarbībām skolēni aktīvi pavadīja laiku skolas sporta zālē, kā arī Novadpētniecības muzejā cepa Abruco reģionam raksturīgos cepumus.

Savukārt skolotāji klausījās Peskāras Universitātes bērnu literatūras profesores Ilarijas Folograsso lekciju par jaunas paaudzes izglītošanu literatūras jomā. Mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju atrast īsto ceļu, lai ieinteresētu skolēnus lasīt un radoši izpausties. “G. D’Annunzio” Universitātes IT tehnoloģiju profesore R. Nardone vadīja nodarbības, kurās iemācīja veidot datorspēli “Game over! Making a digital story”, šāda aktivitāte motivē mūsdienu bērnus sacerēt savu stāstu, izmantojot viņiem labi pazīstamo instrumentu – datoru. Starp nodarbībām skolotāji apmeklēja arī citas pilsētas mācību iestādes un bērnudārzus; gan skolēni, gan kolēģes bija ļoti viesmīlīgas, dalījās pieredzē, prezentēja skolēnu darbus, kuri tapa šī projekta ietvaros. Mūsu skolotājiem bija unikālā iespēja novadīt itāļu bērniem stundas un pastāstīt par savu valsti. Pēc nopietnām nodarbībām visu valstu delegācijas uzņēma Peskāras pilsētas mērs, kas uzsvēra šādu projektu nozīmīgumu.

Pienāca pēdējā tikšanās diena, kad visi projekta dalībnieki sanāca vienkopus skolas zālē, nodarbību pasniedzēji izvērtēja paveikto nedēļas laikā, bet skolas administrācija pasniedza sertifikātus. Skolēni ar asarām acīs atvadījās no jaunajiem draugiem un ar nepacietību gaidīs jaunu tikšanos aprīlī Horvātijā.  

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Lai top stāsts” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

FOTO

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
latviešu valodas skolotāja 
Marina Fekļistova

 

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola