DAUGAVPILS 3.VIDUSSKOLAS UN PROFESIONĀLĀS VIDUSSKOLAS SKOLĒNI UN SKOLOTĀJI GŪST PIEREDZI COMENIUS PROJEKTA VIZĪTĒ ČEHIJĀ

DSC02821

08.11.2014.

Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas daudzpusējās partnerības projekta„ Kultūras un dzīves vērtības multikultūras skolās” („Kulturelle und lebens wichtige Werte an multikulturellen Schulen”) Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils Profesionālās vidusskolas skolotāju un skolēnu darba grupa ir atgriezusies no Čehijas pilsētas Kromeržižas, kur tikās ar projekta partnerskolu – Polijas Bidgoščas pilsētas R. Šūmaņa vārdā nosauktās ģimnāzijas un  Čehijas Kromeržižas pilsētas ģimnāzijas  skolotājiem un skolēniem.

   Šī bija piektā tikšanās, kuras mērķis bija iepazīt partnervalstu  senās un jaunās tradīcijas, iepazīties ar valstu kultūras vērtībām. Esam priecīgi, ka brauciena laikā bija iespēja iepazīties ar naksnīgās Varšavas centru Ziemassvētku rotā un Prāgu, kur apskatījām prezidenta pili, Svētā Vita katedrāli, ko sāka būvēt 14. gs. un kuras veidolā mūsdienās savijas dažādi arhitektūras stili un laikmetu iezīmes un kas joprojām tiek atzīta par  iespaidīgāko sakrālo celtni pilsētā. Lieliskus pilsētas skatus vērojām, ejot pa Kārļa tiltu. Nonākuši Vecpilsētas laukumā, mēs apstājāmies pie Prāgas Rātsnama un kopā ar citiem pilsētas viesiem gaidām mirkļus līdz divpadsmitiem, kad pulkstenī gluži kā uz skatuves pavērsies vesela izrāde – atgādinājums par aizgājušo gadsimtu pasaules redzējuma klātesamību mūsdienu pasaulē.

    Kromeržižas pilsētas Ziedu dārzā iztēlojāmies, cik šeit ir skaisti vasarā. Savukārt pilsētas laukumā apmeklējām svētku tirdziņu. Iepazīšanās ar tradīcijām mūsu skolas skolēniem Viktorijai Ņikitinai (10.b kl.), Anastasijai Makarovai (11.b kl.), Grigorijam Pliskam (10.b kl.) kopā ar partnerskolu audzēkņiem notika praktiskajās darbnīcās, rotājot piparkūkas, gatavojot groziņus, sapošot ģimnāzijas telpas un greznojot svētku eglīti. Savukārt mūsu skolas skolotāji Jeļena Sardiko, Rita Petrova, Maruta Veļičko, Ināra Jasvina un Irina Ņevedomska kopā ar partnerskolu kolēģiem savu valstu senās un jaunās tradīcijas prezentēja, strādājot darba grupās. Spraigi tika strādāts, noformējot  projekta gala produktu- ceļvedi, kurš pēc brauciena tiks nodots iespiešanai tipogrāfijā.

  Iesāktais darbs tiek turpināts arī atgriežoties mājās. Projekta skolotāji  noformē projekta internetvietni, kuru var apskatīt, ieejot skolas mājas lapā (Starptautiskā sadarbība.)

Informāciju sagatavoja:

Projekta koordinatore Jeļena Sardiko, skolotāja Rita Petrova


 

DSC02234

DSC02719

DSC_0336

DSC_0361

DSC_0546

DSC_0475

 
Daugavpils 3. vidusskola