Daugavpils 3. vidusskolas piedalīšanos Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēdē un diskusijā

_83U6663

20.11.2014.

Atsaucoties uz Valsts prezidenta uzaicinājumu Latvijas valsts svētku noskaņās 19. novembrī Daugavpils 3. vidusskolas 16 vecāko klašu skolēni, direktors Vitālijs Azarevičs, administrācijas pārstāvji – Iveta Miloslavska, Natālija Perova - un skolotāja Nora Kokiņa devās uz Rīgu, kur Melngalvju namā notika Mazākumtautību konsultatīvās padomes sēde  un diskusija „Latvijas sabiedrības saliedētība no Latgales reģiona raugoties”.

Uz šo tikšanos tika uzaicināti Latgales reģiona skolu pārstāvji arī no Daugavpils  un Krāslavas Valsts ģimnāzijām.

Valsts prezidents Andris Bērziņš  un  klātesošie ar lielu uzmanību  noskatījās un noklausījās prezentācijas, kurās katra no skolām centās sniegt kopēju informāciju par skolu, tās vēsturi, piedāvātajām izglītības un interešu attīstīšanas iespējām, mācību sasniegumiem un rezultātiem, projektu darbību un skolas attīstības iespējām  Latgales reģionā. Mūsu skolu šajā pasākumā prezentēja direktors un skolēnu līdzpārvaldes vadītāja Anastasija Makarova.

Jauniešiem bija dota iespēja uzklausīt citu skolu pieredzi, kā arī ukraiņu, baltkrievu un lietuviešu diasporu pārstāvju viedokli daudzkultūru sabiedrības saliedēšanā ne tikai Latgales reģionā, bet arī visā valstī kopumā. Arī Valsts prezidents uzsvēra, ka kultūru dažādība ir Latvijas bagātība, kas kā tilti palīdz būvēt kopēju telpu un pārvarēt plaisas un domstarpības.

Diskusijas nobeigumā Valsts prezidents aicināja uz kopēju šīs tikšanās pārstāvju iemūžināšanu fotogrāfijās, kam zināmu svinīgumu piedeva arī Melngalvju nama skaistās telpas.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas

Latviešu valodas skolotāja

Nora Kokiņa

DSC_0001

DSC_0023

DSC_0036

DSC_0038

DSC_0039

DSC_0040

DSC_0045

DSC_0059

_83U6663

 
Daugavpils 3. vidusskola