MĀRTIŅDIENAS TIRDZIŅŠ

martindiena 

12.11.2014.

Mārtiņi jeb Mārtiņdiena ir seni gadskārtas svētki, līdz ar kuriem beidzas arī klusais Veļu laiks un sākas jautrais ķekatu laiks, kurš senāk turpinājās līdz pat Meteņiem.

Daugavpils 3. vidusskolā 7. un 10. novembrī notika Mārtiņdienas tirdziņš. Mārtiņdiena un pasākumi, kas ietilpst šo svētku gaidīšanā un pavadīšanā, skolēniem var iemācīt jaunas prasmes.

Piemēram, kā sagatavot kārumus, ar ko iekārdināt pircējus, un kā savu preci reklamēt?

Tirdziņu rīkošana ir viena no iecienītākajām skolēnu tradīcijām, jo lielākajai daļai bērnu tā ir pirmā pieredze tirdzniecībā un naudas pelnīšanā. Šādi pasākumi ir svarīga mācību procesa sastāvdaļa, kurā patīkamais apvienots ar lietderīgo – jaunas pieredzes un prasmju apgūšana praktiskā darbībā.

Lai reklamētu savas preces Mārtiņdienas tirdziņā, skolēni izgatavoja interesantas reklāmas.

Tirdziņš, kā jau ik gadus, bija ļoti bagātīgs. Varēja iegādāties gan pīrādziņus un kēksiņus, gan vafelītes un saldos „skudru pūžņus”, pat gabaliņu no pašgatavotas tortes un vēl daudz un dažādus kārumus! Taču tirdziņā varēja iegādāties ne tikai ēdamas lietas, bet arī dažādas pašu darinātas mantas. Iepirkties gribētāju bija daudz, tāpēc  pie dažiem tirgotājiem dažbrīd veidojās pat rindas un gardumi āri vien tikai izpirkti.

Paldies bērniem par piedalīšanos pasākumā un bērnu vecākiem par atbalstu sagatavošanās procesā!

 

Informāciju sagatavoja

skolas mājas lapas redakcija

 
Daugavpils 3. vidusskola