LAI SPORTO VISA KLASE!

IMG_0093

14.10.2014

13. oktrobrī Rīgas Olimpiskajā  sporta centrā notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekta „Sporto visa klase” atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Daugavpils 3.vidusskola. Mūsu skolu pārstāvēja 3.b klase kopā ar vecākiem, skolotājiem, skolas direktoru Vitāliju Azareviču, sporta skolotāju Sergeju Vasiļjevu, Daugavpils pilsētas Sporta pārvaldes preses sekretāru Nauri Mackeviču un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes sporta metodiķi Oskaru Laurenu. Projektā piedalās pavisam sešas klases no dažādām republikas pilsētām:

  • Daugavpils 3.vidusskolas 3.b klase;
  • Jelgavas 4.vidusskolas 3.c klase;
  • Liepājas 8.vidusskolas 3.a klase;
  • Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase;
  • Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase;
  • Ventspils 4.vidusskolas 3.b klase.

Projekta pirmai posms sāksies 2014. gada 3. novembrī un ilgs līdz 2015. gada 24. maijam. Projekta “Sporto visa klase” mērķis ir uzlabot skolēnu vispārējo fizisko sagatavotību un stāju, nodrošināt nepieciešamās fiziskās slodzes apjomu un noteikt nepieciešamo finanšu resursu apjomu projekta īstenošanai vienai klasei mācību gada laikā. Iegūt objektīvus datus par iesaistīto skolnieku fizisko attīstību un stāju, tādejādi novērtējot projekta lietderību, kā arī noskaidrot iesaistīto pašvaldību, sporta pedagogu, bērnu un viņu vecāku viedokli par projektu un tā norises veidu un formu.

Nodarbības projekta ietvaros notiks saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Projekts “Sporto visa klase” paredz 3 fakultatīvās sporta nodarbības nedēļā, papildus tām dienām, kad notiek 2 noteiktās obligātās sporta stundas. Viena papildus nodarbība būs peldēšanā, otra būs futbola un tā elementu apguve, savukārt trešā nodarbība būs stājas korekcija un vingrošana.

Pasākumu atklāja projekta autors LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.  Viņš uzsvēra, ka skolēniem labi jāmācās, jābūt savstarpēji draudzīgiem, izpalīdzīgiem, jāpiedalās sporta sacensībās.

Projekta sponsori ir LMT un Latvijas futbola federācija, kuri sagādāja projekta dalībniekiem dāvanas: sporta inventāru, sporta formu.

Pasākumā piedalījās arī  Latvijas izcili sportisti, kuri kļuva katrai klasei par Olimpiskajiem audzinātājiem. Katrai projektā iesaistītajai klasei būs savs Olimpiskais audzinātājs, kurš iedvesmos un palīdzēs bērniem sasniegt mērķus.  Mūsu klasei par Olimpisko audzinātāju kļuva Anastasija Grigorjeva, trīskārtējā Eiropas čempione brīvajā stilā, 2013. gada 1. vietas IWF (Starptautiskās Cīņas federeācijas) „Golden Grand Prix” posmā ieguvēja.

Pasākuma nobeigumā viesi un dalībnieki  noskatījās jauno futbolistu un citu sportistu priekšnesumus.

Daugavpilī projekta atklāšanas pasākums notiks š.g. 11. novembrī Daugavpils 3. vidusskolā.

IMG_0048

IMG_0105

IMG_0116

 
Daugavpils 3. vidusskola