Pasaku rulete Daugavpils 3.vidusskolēnu radošajās izpausmēs Horvātijā

Lidzfinanse

3.05.2017.

Flip_Movi_logo

Pagājušajā nedēļā no 24. līdz 28. aprīlim mēs apmeklējām saulaino un silto pilsētu Zadaru, kas atrodas Adrijas jūras piekrastē Horvātijā. Mūsu ceļojums notika, pateicoties ERASMUS +  projektam "FLIP & MOVIE". Tikšanās mērķis bija radīt vidi, kurā mēs brīvi sarunātos angļu valodā ar citu valstu skolēniem, strādāt grupās, attīstīt mūsu lasīšanas un rakstīšanas prasmes, iepazīsties un atrast sev jaunus draugus. 

Atklāšanas ceremonijā Bartulas Kašiča vārdā nosauktajā Zadaras pamatskolā mēs satikāmies ar visu dalībvalstu vienaudžiem  un viņu skolotājiem. Skolēni kopā ar projekta organizatoriem uzdāvināja mums projekta atšķirības zīmes, skolas deju un mūzikas kolektīvs pārsteidza ar horvātu tautas  dejām un dziesmas "a capella" izpildījumu. Šajā dienā mēs apmeklējām arī pilsētas moderno un "dzīvespriecīgo" bibliotēku. Tas bija iespaidīgi!

Visu nedēļu skolēni un skolotāji strādāja jauktajās internacionālajās grupās. Šajās grupās bija pārstāvji no 5 valstīm: Latvijas, Horvātijas, Slovākijas,Spānijas un Itālijas. Mums piedāvāja sacerēt savas pasakas un pēc to motīviem izveidot komiksus. Tur mēs parādījām savas iztēles spējas, tāpēc mums visiem šis radošais process ļoti patika. Mēs sacerējām pasakas,izmantojot skolotāju izveidoto platformu Storyinventor, kas tiks izmantota kā interaktīvā spēle ar latviešu,itāļu,slovāku,horvātu un spāņu tautas pasaku motīviem. Vēl strādājot pāros ar citu valstu vienaudžiem,izstrādājām komiksus,kuru pamatā bija tautas pasaku galvenās iezīmes. Ļoti patika izmantot speciālās aplikācijas komiksu veidošanai. Tas ļāva iedziļināties tautas pasaku saturā,paskatīties uz to no mūsdienu skatupunkta. Kā arī mums  bija iespēja iemēģināt roku, ar akrila krāsām zīmējot vāzes uz stikla gabaliem Zadaras Stikla muzejā.

Piedāvātā programma bija ļoti daudzveidīga. Visi projekta dalībnieki apmeklēja Zadaras vecpilsētu, kura ir viena no ievērojamākajām tūristu apmeklēšanas vietām pasaulē. Tur organizatori mums piedāvāja interesantu iespēju iepazīties ar pilsētu, meklējot dārgumus spēles formā. Pateicoties tāda veida ekskursijai, mēs uzzinājām pilsētas vēsturi, pagaršojām viskvalitatīvāko Zadaras saldējumu un vietējā zīmola ķiršu dzērienu "Maraška". 

Bartula Kašičas pamatskolas audzēkņi Zinātnes dienā pārsteidza mūs ar zinātniskiem eksperimentiem, kuri ir saistīti ar ķīmiju un fiziku. Mūsu acu priekšā nodemonstrēja vulkāna izvirdumu, ieraudzījām baltās krāsas spektru un novērojām tornado darbību plastmasas pudelē. 

Nedēļas laikā mēs ļoti sadraudzējāmies ar skolēniem no citām valstīm, tāpēc atvadīšanās bija ļoti gara un emocionāla. Visi gribēja apturēt laiku, lai varētu ilgāk pabūt kopā.

Pojekta noslēguma ceremonijā mēs saņēmām dāvanas, kopā nofotografējāmies un apmainījāmies ar telefonu numuriem, lai turpinātu saziņu.

Tas bija neaizmirstams un aizraujošs piedzīvojums, kuru mēs vienmēr atcerēsimies tikai ar siltām atmiņām!

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „Lai top stāsts” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Angļu valodas skolotāja

Alina Jeremenko


DSC_0644-min

IMG_20170428_102328-min

horv4-min

horv_3

 

Noderīgi

Pieslēgties e-klasei

uzdevumi_logotips

 macibu_gram

obligata_litra

 

Saites

 DPIP

ES
VISC
Erasmus
DZM
LVA
Daugavpils 3. vidusskola