Erasmus+ projekts “THINK” un projekta noslēguma mobilitāte Portugālē

ErasmusLogo

 Š.g. 29.aprīlī Erasmus+ projekta “THINK” ietvaros devāmies uz saulaino Portugāli, kurā norisinājās projekta pēdējais posms.

Pirmās dienas rīts aizsākās ar mazas pilsētiņas Alenkveras (Alenquer) iepazīšanu pastaigas laikā. Pilsēta ļoti mājīga, nemitīgi kāpjam kalnā un nolaižamies.

Think_Portugale_1

Devāmies uz Cabo da Roca, kas ir rietumu punkts Eiropā, kur tā beidzas un sākas noslēpumainais Atlantijas okeāns. Izjutām okeāna varenību, zili zaļās krāsas burvību.

Tālāk devāmies uz Portugāles ekscentrisko pili Sintrā, kuru uzcēla portugāļu miljonārs Antonio Augusto Karvalju. Pils teritorija ir ļoti milzīga, paguvām apskatīt alas, strūklakas, kapelas, dīķus, pastaigāties pa līkumainām takām, vērojot eksotiskos augus, kā arī atpazinām augus, kuri pie mums Latvijā ir telpaugi. Vienā vietā bija iespējams baudīt dažādus stilus: gotiku, renesansi un manuelīnu. Tā ir tā vieta, kuru var apmeklēt vairākas reizes un katru reizi atklāt kaut ko jaunu.

Pirmās dienas vakarā baudījām nacionālo ēdienu, jutāmies noguruši, bet laimīgi. Ar nepacietību gaidām otrās dienas aktivitātes.

Otrā diena sākās ar iesildīšanās aktivitāti visām komandām, kuras laikā bērni iepazina viens otru vēl labāk. Pēc aktīvas un jautras spēles devāmies iepazīt Alenkveru. Portugāļu komanda izrādīja visskaistākās vietas savā pilsētā un izstāstīja visinteresantākos faktus. Pilsētas ieliņas ir ļoti šauras, daudzviet pat nav ietvju, šoferi pārsvarā brauc ar mazām mašīnām un ir ļoti laipni. Alenkveru šķērso upīte, kurā daudz zivju, peld pīles un kurkst vardes. Mums parādīja pilsdrupas, no kurām paveras skaists skats uz pilsētu. Pilsētas centrā ir piemineklis portugāļu filozofam Damiao de Goes, kura vārdā ir nosaukta skola. Bija iespēja pastaigāties pa parku, kurā šajā laikā zied gan rozes, gan eksotiskie koki, gan augi, kuri sastopami arī Latvijā.

Turpinājumā devāmies uz Portugāles galvaspilsētu Lisabonu, kurā apmeklējām vislielāko okeanāriju Eiropā. Bija vienreizēja iespēja redzēt milzum daudz dažādu ūdens iemītnieku, uzzināt par viņiem interesantus faktus. Viens no okeanārija uzdevumiem ir pievērst uzmanību okeāna un tā iemītnieku aizsardzībai. Ekspozīcijas eksponāti, kuri bija izgatavoti no otrreiz lietotajiem materiāliem, parāda, cik milzīga ir dabas piesārņojuma problēma. Apmeklējām arī interaktīvās ekspozīcijas, kas māca pareizi šķirot atkritumus un saudzēt dabu. Dienas beigās, atgriežoties Alenkverā, bija iespēja kopā ar jaunajiem draugiem vakariņot, dalīties ar iespaidiem un emocijām.

Trešajā dienā mēs bijām vislielākajā skolā Alenkverā, kur pavadījām visu dienu. Portugāļu komanda prezentēja savu valsti, stāstīja par tradīcijām, ēdieniem, mūziku un kultūru. Mēs klausījāmies vairākas lekcijas, kuru laikā uzzinājām vairāku veidu sevis prezentēšanas trikus. Visvairāk mums iepatikās lektors Simao Biernats, kurš novadīja meistarklasi, pēc kuras mēs praksē varējām izmantot jaunās zināšanas. Pēc nākamās nodarbības mēs varējām ar saviem draugiem no Portugāles sazināties, lietojot frāzes portugāļu valodā. Pusdienas mēs pavadījām ar meitenēm no Portugāles, tāpēc mums bija iespēja vairāk uzzināt par pusaudžu dzīvi un salīdzināt to ar mūsu dzīvesveidu.

Pēcpusdienā bija liels gods apmeklēt Alenkveras pilsētas mēriju, mūs uzrunāja izglītības pārvaldes vadītājs, minēja dažus interesantus faktus par Alenkveras vēsturi, par aktualitātēm viņu pilsētā, par tradīcijām. Mūs pārsteidza vietējo iedzīvotāju viesmīlība. Mērija atrodas vēsturiskajā ēkā, kura tika uzcelta 1887.gadā, tajā ir saglabājies viss tā, kā tas bija senāk, tika restaurētas tikai dažas lietas.

Mūs uzaicināja uz vakariņām, kur mēs komunicējām ar visiem projekta dalībniekiem un bijām laimīgi pilnveidot savas angļu valodas prasmes.

Ceturtās dienas rītā devāmies iepazīt Portugāles galvaspilsētu Lisabonu. Mums bija vienreizēja iespēja doties apskatīt ievērojamas vietas ar ūdenī peldošu autobusu. Sākumā izbraucām pilsētas vēsturisko centru, tad turpinājām iepazīšanu pa Težu upi. Mūs pavadīja apburošs gids, kurš spēja noturēt mūsu uzmanību ar aizraujošu stāstījumu un jokiem veselas pusotras stundas. Mēs apskatījām 15.gadsimtā Manuelino stilā celto Žeronīma klosteri, slavenu pieminekli lielajiem portugāļu jūrasbraucējiem. Tas ir iespaidīgs piemineklis, kas radīts slaveno navigatoru un pētnieku piemiņai, kas dzīvoja Lielo ģeogrāfisko atklājumu laikā, kā arī Belem torni. Iepazinām arī pilsētas vēsturisko centru, kurš saglabājis veco laiku arhitektūru. Līdz mūsdienām ir saglabājies, piemēram, Baixa un Praca do Rissio, ko neskāra zemestrīce 1755.gadā, kā arī daudzas citas skaistas celtnes. Lisabona gaida mūsu atgriešanos, jo dienas laikā nebija iespējams visu apskatīt, bet bija iespēja to iemīlēt.

Projekta pēdējā diena bija arī visa projekta noslēguma diena. Šajā dienā mūs iepazīstināja ar skolu, ar tās mācību programmām, bija iespēja ielūkoties mācību kabinetos un parunāt ar skolēniem. Turpinājumā piedalījāmies interesantā aktivitātē, kuras laikā varējām pilnveidot savas komunikatīvās prasmes un prasmes strādāt grupās. Katrai komandai bija jāsaliek pieci kvadrāti, ievērojot divus nosacījumus: nesarunāties un nelietot žestu valodu. Aktivitātes laikā izpratām, kā pareizi sadarboties grupā, pildot savus pienākumus un palīdzot grupas biedriem, lai sasniegtu kopīgo rezultātu. Pēcpusdienā katra projekta grupa prezentēja savu mājas darbu. Katrai komandai savā prezentācijā bija jāpastāsta par aktivitātēm, kuras norisinājās mājās, uzņemot viesus. Galvenais uzdevums bija lietot visas zināšanas un prasmes, kas iegūtas projekta laikā. Pasākums beidzās ar sertifikātu pasniegšanu. Mēs nevarējām atvadīties bez asarām, pēdējās bildes, atvadu vārdi un dažas dejas. Visu labu, Portugāle, Alenkvera!

 Think_Portugale_2

Think_Portugale_3

Think_Portugale_4

Think_Portugale_6

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas starpskolu stratēģisko partnerību (KA219) projektu “THINK” (“DOMA”) (Nr. 2019-1-SK01-KA229-060786_3) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

latviešu valodas skolotāja

Marina Fekļistova

 
Daugavpils 3. vidusskola