Erasmus+ programmas projekta “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda" aktivitātes īstenojas Barselonā

ErasmusPlusLogo

 

No š.g. 24. līdz 30.aprīlīm Daugavpils 3.vidusskolas sociālā pedagoģe Solvita Lazdāne un direktora vietniece izglītības jomā Natālija Petrova piedalījās Erasmus+ programmas projekta “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda” mobilitātē Spānijā, Barselonā.

Brauciena galvenais mērķis bija gūt pieredzi pārmaiņu ieviešanai skolās un efektīvu mācību stundu organizēšanā.

Pirmajā darba dienā notika iepazīšanās ar ārvalstu delegācijām no Portugāles, Horvātijas, Somijas un Turcijas un valstīm. Mēs pastāstījām un parādījām video par Latviju, Daugavpili un mūsu skolu.

Barselona_12

Dienas otrajā pusē apmeklējām Las Arenas de Barcelona, kas atrodas Spānijas laukumā. Kādreiz tā bija vēršu cīņu arēna, bet 2011.gada martā to rekonstruēja un projektēja par tirdzniecības centru. Las Arenas de Barcelona tagad ir iepirkšanās, sporta un mūzikas centrs ar 360 grādu skatu uz pilsētu. Tika izstaigāts pilsētas centrs.

Otrā diena sākas ar Montžuikas parka un populārās strūklakas Font Magica apmeklējumu. Montžuikas kalns ir pilsētas lielākā atpūtas zona: šeit atrodas muzeji, mākslas galerijas, atrakciju parks.

Dienas otrajā pusē katras valsts delegācija uzstājās ar idejām par mūsdienīgam skolotājam nepieciešamām prasmēm. Izrunājām, kā motivēt 21.gadsimta skolēnus. Spriedām arī par pašvadītās mācīšanas jautājumiem.

Trešajā dienā Zinātnes muzejā notika tikšanās ar sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem. Diskutējām par mūsdienīgām sociālajām problēmām – bezpajumtnieku integrāciju sabiedrībā. Interesantas bija āra aktivitātes, kurās piedalījās vēl viena skolotāju grupa no dažādām Eiropas valstīm, un aktivitāšu laikā notika kontaktu dibināšana turpmākai sadarbībai.

Dienas otrajā pusē Katalonijas galvaspilsētas krastā apmeklējām glezno laukumu Portal de la Pau. No spāņu valodas šis nosaukums nozīmē „Miera vārti”. Šajā laukumā tika uzstādīts piemineklis Kristoferam Kolumbam. Izteiksmīgais bronzas Kolumba rokas žests ir vērsts uz krastmalu, pie kuras piestāja viņa ekspedīcijas uz Rietumindiju kuģi. Tēlnieka Ačes apbrīnojamais septiņus metrus augstais piemineklis tika uzcelts saistībā ar Pasaules izstādi 1888.gada 1.jūnijā.

Barselona_14

Apmeklējām pilsētas krastmalu, kura stiepjas gar promenādi, kur atrodas okeanārijs, vairāki muzeji, arhitektūras pieminekļi, parks un jahtklubs. Pilsētas pludmales apmeklējumu apvienojām ar kultūras un izklaides programmām.

Ceturtajā dienā katra valsts dalījās pieredzē par digitalizācijas jautājumu risināšanu savās skolās un valstī kopumā. Ar lielu interesi kursu dalībnieki iepazinās ar portālā tavaklase.lv izveidotajām mācību stundām. Vēlāk ar Barselonas metro nokļuvām līdz baznīcai Sagrada Familia, kuras būvniecība tika uzsākta 1882.gadā pēc arhitekta Fransisko de Paulas del Viljara (Francisco de Paula del Villar) projekta. 1883.gadā projektā iesaistījās ievērojamais kataloniešu arhitekts Antonio Gaudi. Baznīcu ir plānots pabeigt 2026.gadā, 100 gadus pēc Antonio Gaudi nāves. 2010.gada novembrī Romas pāvests Benedikts XVI to iesvētīja un pasludināja par mazo baziliku.

Barselona_13

Pēdējā darba dienā secinājām par paveikto, dalījāmies iespaidos par redzēto un dzirdēto un, protams, saņēmām starptautiskos sertifikātus.

Barselona_11

Vēlāk apmeklējām slaveno Blai ielu, kuras visā garumā atrodas moderni bāri, kafejnīcas un restorāni, kur pasniedz dažādas tapas, kas izgatavotas no tradicionālām Vidusjūras virtuves sastāvdaļām un tiek pasniegtas uz kokteiļkociņiem.

Brauciens atstāja atmiņā daudz pozitīvu emociju. Liels paldies Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ projektu koordinatorei Helēnai Skripničenko un skolas direktoram Vitālijam Azarevičam par palīdzību un atbalstu un Barselonai par neaizmirstamo pieredzi!

 Barselona_15

Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu Nr.2020-1-LV01-KA101-077384 “Pārmaiņu ieviešanas atslēga – efektīva mācību stunda”  līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3.vidusskolas

direktora vietniece izglītības jomā

Natālija Petrova,

sociālā pedagoģe

Solvita Lazdāne

 
Daugavpils 3. vidusskola